Robert Stejkora

Pozice: Regionální manažer

Mojí první pracovní zkušeností byla práce telefonního operátora na klientské lince, kde jsem se zabýval klasickým telemarketingem, tedy navolávání stovek přidělených kontaktů a prodej po telefonu. Práce, která mi nicméně dala velmi cennou zkušenost, a to umění telefonní komunikace.

V oboru finančního poradenství jsem začal pracovat na konci roku 2004. Bylo mi 20 let. Po strastiplné cestě jsem se vypracoval na odborníka ve světě financí. Specializuji se na komplexní finanční poradenství. Tedy jsem schopen vytvořit Vám analýzu Vašich stávajících produktů a doporučit Vám kroky k zefektivnění Vašeho portfolia.

Ale tím má práce nekončí. Bohužel obor, kterému se věnuji, je v naší vlasti hodně zprofanovaný právě jednáním typu „tohle všechno zrušíme a uděláme znovu, tady to podepište a má úcta…“, tedy po tom, co poradce obdrží provizi, ho již klient nezajímá. To u mě ani u nikoho z členů mé kanceláře neexistuje. S klientem pracujeme dál. Sjednáním smluv automaticky totiž získává i servis. Tedy je jedno od kolika institucí má sjednané produkty, stačí mu jediné telefonní číslo a to na mě. Pokud potřebuje vysvětlit nejasný dopis z pojišťovny, zavolá mě, pokud se mu stane úraz a potřebuje vyplnit formulář, zavolá mě a já mu se vším ochotně pomohu. Je jedno jestli je pracovní den nebo svátek, moji klienti se mohou vždy spolehnout, že se mi dovolají.

A to je to, co tady chybí – ochotní odborníci. Ale to je také to, co se já snažím dělat jinak a k čemu vedu i všechny členy mého týmu – nastavení dlouhodobé spolupráce, dlouhodobého vztahu s každým jedním klientem a je jedno jestli má klient ode mě celé portfolio nebo jen pojištěné auto. Pro mě je každý z klientů VIP.

Potvrzením mých kvalit může být například oslovení časopisem 101 Expertů k prezentaci mé osoby v čísle 101 Expertů-finance z roku 2014 (http://101expertu.cz/experti/finance/robert-stejkora/) a dále spolupráce s Evropskou nadací pro poskytování stáží.

Nemám žádné limity, co se týče finančních institucí a ani produktů. Cokoliv budete potřebovat od pojištění auta, přes životní pojištění, investice až po hypotéku, ať už od jakékoliv pojišťovny nebo banky, jsem schopen Vám poradit.

Ale možná to úplně nejdůležitější. Moje kancelář je samostatná jednotka, která nemusí poslouchat pokyny a nařízení „shora“, tedy to jak pracuji a jak dělám to či ono, je čistě na mně. Díky tomu mohu šířit svou „vizi“, kterou je posunutí finančního poradenství v ČR na vyšší úroveň, než kde je nyní. Nemusím mít obavy, že mě bude v mém jednání kdokoliv omezovat, navíc z titulu své pozice regionálního manažera mám možnost vyjednat nejednu výhodu pro své klienty s partnery, kteří mi dávají své portfolio k dispozici.