Jana Rachačová

Pozice: Spoluzakladatel a spolumajitel

Už od malička mě to táhlo k lidem. Pamatuji si, že jako malá jsem chtěla být psycholožkou. Na základní škole jsem věděla, že chci pomáhat a zároveň nesedět celé dny na jednom místě.

Studovala jsem tedy prevenci a rehabilitaci sociální patologie. Nebojte, nepitvala jsem mrtvoly, ale zaměřovala jsem se na ty nejzávažnější sociální situace. Sociálně slabší rodiny, romské komunity, osoby bez domova. Postupem času jsem ale zjistila, že je to velmi nevděčná práce.

V únoru roku 2012 jsem se dostala na pohovor do jedné MLM firmy. Rodinou a přáteli jsem byla odrazována, že se jedná o podvodníky a že si mám najít normální práci, protože práce na živnost nemá žádnou budoucnost. Já jsem v tom ale viděla určitý potenciál. Řekla jsem si, že když v tom nebudu dobrá, alespoň si zvýším finanční gramotnost.

Začátky byly velmi obtížné, jak už u těchto firem bývá zvykem, nadřízení po mně chtěli asi 90 kontaktů, kterým budu volat a nabízet jim pojištění. Postupem času mi tato firma začala být malá. Vzhledem k tomu, že to je akciová společnost a vlastní ji jedna z největších pojišťoven na českém trhu, odpovídal tomu i prodej produktů.

Nemohla jsem vlastně klientům poskytnout opravdu to nejlepší na trhu.

Situace na trhu se velmi rychle měnila a já pociťovala, že již nabízeným produktům sama nevěřím, protože jsem znala konkurenční nabídku.

Proto jsem se na konci roku 2013 rozhodla tuto firmu opustit a rozjela jsem kariéru v POOL firmě, která měla neomezené portfolio a nepreferovala produkty od konkrétní instituce.

 

 

Identifikační údaje: IČ: 88924017; registrační číslo ČNB: 153218PPZ; místo podnikání dle OR: Hlinecká 676, 375 01 TÝN NAD VLTAVOU