Jana Rachačová

Pozice: Spoluzakladatel a spolumajitel

Narodila jsem se 26. 9. 1989 a už od malička mě to táhlo k lidem. Pamatuji si, že jako malá jsem chtěla být psycholožkou. Na základní škole jsem věděla, že chci pomáhat a být v terénu. Chtěla jsem zaujímat důležité místo ve společnosti a toužila jsem po tom, aby mě lidi uznávali za to, že jim pomáhám.

Studovala jsem tedy sociální práci a nakonec jsem se dostala i na vysokou školou obor – prevence a rehabilitace sociální patologie. Nebojte, nepitvala jsem mrtvoly, ale zaměřovala jsem se na ty nejzávažnější sociální situace. Sociálně slabší rodiny, romské komunity, osoby bez domova. Postupem času jsem ale zjistila, že je to velmi nevděčná práce. Pomáháte lidem, kteří to považují za samozřejmost a ve většině případů jste ještě ti špatní. Bohužel to je profese, která v České Republice není ani dobře placená a pomalu jsem se dostávala k syndromu vyhoření.

V únoru roku 2012 jsem se dostala na pohovor do jedné MLM firmy. Rodinou a přáteli jsem byla odrazována, že se jedná o podvodníky a že si mám najít normální práci, protože práce na živnost nemá žádnou budoucnost. Já jsem v tom ale viděla určitý potenciál. Řekla jsem si, že když v tom nebudu dobrá, alespoň si zvýším finanční gramotnost.

Začátky byly velmi obtížné, jak už u těchto firem bývá zvykem, chtěli po mě asi 90 kontaktů, kterým budu volat a nabízet jim pojištění. To mi bylo proti srsti. Moje vedoucí to věděla a pracovala se mnou velmi individuálně. Viděla ve mně úspěšného člověka, a tak jsem poměrně rychle dostala firemní klientelu, které jsem poskytovala servis a následnou péči.

Postupem času mi ale tato firma začala být malá. Vzhledem k tomu, že to je akciová společnost a vlastní ji jedna z největších pojišťoven na českém trhu, odpovídal tomu i prodej produktů. Nemohla jsem vlastně klientům poskytnout opravdu to nejlepší na trhu, ale to nejlepší od té určité pojišťovny spolu s dalšími dvěma, které jsou součástí skupiny VIG.

Situace na trhu se velmi rychle měnila a já pociťovala, že již nabízeným produktům sama nevěřím, protože jsem znala konkurenční nabídku. Moje výkony šly dolů a s nimi také vztahy s mými spolupracovníky, kteří sdíleli jiný názor na situaci.

Proto jsem se na konci roku 2013 rozhodla tuto firmu opustit. Začala jsem rozvíjet své dovednosti a znalosti v POOL firmě, která mě ničím nelimituje.

Od začátku roku 2014 žiji a také působím v Brně. Momentálně jsem v pozici spoluzakladatelky a spolumajitelky samostatné finančně-poradenské kanceláře Experti na finance s působením v jižních Čechách a na jižní Moravě.

 

Identifikační údaje: IČ: 88924017; registrační číslo ČNB: 153218PPZ; místo podnikání dle OR: Hlinecká 676, 375 01 TÝN NAD VLTAVOU