Newsletter září 2015 pojištění a úvěry

od Robert Stejkora
V této podkategorii newsletteru za měsíc září jsou vybrané, okomentované články zaměřené na životní a neživotní pojištění a dále především na úvěry, kterým se, stejně jako v minulých měsících, stále velmi daří díky nízkým úrokovým sazbám.


  • ŽIVOTNÍ POJIŠTĚNÍ
S úrazovou pojistkou, a přitom nepojištěn
Článek mate nadpisem, celý se prakticky zabývá jen rizikovými skupinami u úrazového pojištění, které se určují dle povolání respektive sportovní činnosti. Z mého pohledu není kamenem úrazu nastavení úrazové pojistky při jejím sjednání, ale nutnost její aktualizace ze strany klienta, který právě např. změní zaměstnání. Proto každou změnu ve Vašem životě dejte vědět Vašemu finančnímu poradci, on už by měl vědět, zda tato změna bude či nebude mít vliv.
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>

  • NEŽIVOTNÍ POJIŠTĚNÍ
Ochrana klientů před rizikem krachu cestovní kanceláře se zvýší
Jako u většiny českých zákonů – původní myšlenka výborná, ale bojím se její konečné podoby. Otázkou je, kdo na této změně na konci vydělá… Obávám se, že klient to nebude… Proč? Zákon je schopen potopit malé cestovky a velké více přiblížit k monopolu no a vyšší limit krytí pojistky tuto pojistku zdraží a kdo ji zaplatí? Klient…
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>

  • ÚVĚRY A KONSOLIDACE
Úvěry 2016: nový zákon sníží sankce, poplatky a omezí zástavní právo
Vypadá to, že se na poli úvěrů skutečně začíná blýskat na lepší časy. Tedy minimálně v posílení práv spotřebitele, který je bude mít výrazně větší něž-li je tomu doposud. Osobně jsem z návrhu tohoto zákona nadšen a to všemi jeho body.
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>

Sazby hypoték se odrazily ode dna a pomalu rostou
Článek by se dal, shrnou pořekadlem „pomalu, ale jistě“, to je totiž přesně situace na hypotečním trhu. Úrokové sazby vyrostly, ale relativně velmi málo. Já osobně jsem přesvědčen, že pokud dojde k razantnějšímu růstu sazeb, tak až v prvním kvartálu roku 2016.
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>

Konsolidace úvěrů: vyplatí se jen poctivcům, kteří vytrvají
V článku není sice nic moc nového, ale na konci je celkem přehledná tabulka srovnávající snad všechny „hráče“, kteří poskytují konsolidaci úvěrů. Mé doporučení na tomto poli je jediné – při konsolidaci se nedívejte jen na snížení měsíční splátky, ale kalkulujte i celkovou výhodnost – jestli po konsolidaci nepřeplatíte ještě více… Je to paradox, ale bohužel i tohle se stává.
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>

Jak řešit hypotéku po rozvodu
Jak je popsáno v článku, možnosti nakládání s hypotékou po rozvodu jsou, ale nejsou vůbec snadné a ve většině případů už vůbec ne levné. Rozhodně doporučuji pokusit se s ex domluvit a tuto záležitost řešit až k výročí fixace – minimálně to ušetří nemalé peníze na poplatcích…
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>

Kupujete družstevní byt? Hypotéku dostanete jen při ručení jinou nemovitostí
Družstevních bytů je u nás stále velké množství a jeho financování skrze hypotéku není zrovna snadné. Ale možnosti tu jsou, osobně se mi jako nejjednodušší a zároveň i nejlevnější jeví jeho financování skrze hypotéku na družstevní byt od České spořitelny, a.s., která v takovém případě nevyžaduje ani jinou zástavu a poskytuje stejnou úrokovou sazbu i anuitní splácení jako u klasické hypotéky, jen s poplatkem v řádu stokorun do doby než dojde k převodu bytu do osobního vlastnictví.
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>
Přidat komentář

Komentáře