Newsletter červen 2024

od Robert Stejkora

Právě nám odstartovaly velké prázdniny a v podstatě tak nějak „oficiálně“ i léto, které se už ale o slovo hlásí delší dobu, vysokými teplotami. To důležitější, v tomto případě je, že máme 01.07., a to znamená, že je třeba, jako už mnoho let, zveřejnit i náš každoměsíční, okomentovaný výtah článků z finančního světa – lhostejno zda je vedro nebo ne. Tedy náš Newsletter z června 2024.

Celý článek

Newsletter květen 2024

od Robert Stejkora

Už i pátý měsíc roku 2024 je za námi a už jsme minimálně jednou nohou v létě. Dnes je Den dětí a jako každý rok (prostě to tak někdy vyjde) přinášíme náš okomentovaný výtah článků z finančního světa, které si bylo možné přečíst právě v uplynulém měsíci. Náš Newsletter z května 2024.

Celý článek

Newsletter duben 2024

od Robert Stejkora

Aprílový měsíc duben je za námi a dnem volna nám začal květen. Letos se podařilo, že první květnový svátek vyšel na přesný střed týdne (a ten druhý bude následovat pochopitelně stejně) jestli je to lepší než např. prodloužený víkend záleží na každém (ne není to lepší :-)). Každopádně na nás je, tak nebo tak, zveřejnit klasický výtah okomentovaných článků z finančního světa z předchozího měsíce. Náš Newsletter z dubna 2024. A podobně jako i v předchozím Newsletteru jsem rád, že i tento je rozmanitější a můžeme přinést zajímavé články hned ze 4 kategorií.

Celý článek

Newsletter březen 2024

od Robert Stejkora

V posledních třech letech jsem začínal březnový Newsletter slovy o nových a nových komplikacích, vzhledem k tomu, co se ve světě dělo (Covid, Ukrajina, krach amerických bank). Letos, jak se zdá, už jsme si na všechno zvykly a žádné apokalyptické články už není třeba komentovat. Není zde nic, co by šířilo strach. To je rozhodně pozitivní. U nás se v poslední době řeší klesající úrokové sazby (jak u úvěrů, tak i spořících produktů) a vypadalo to, že se to bude točit je kolem tohoto tématu i v tomto měsíci. Ale situaci zachránil jeho závěr, kdy se objevilo několik článků i ze segmentu pojištění a já jsem tak rád, že po několika měsících jednotvárnosti toho můžeme v Newsletteru z března 2024 nabídnout víc.

Celý článek

Newsletter únor 2024

od Robert Stejkora

Nejkratší měsíc roku právě skončil. A ač letos bylo o den delší, tak na počtu článků se to nepodepsalo. I loni jich bylo v únoru pomálu, ale letos je to snad nejhorší výsledek za celou dobu existence našeho Newsletteru – tak málo článků nebylo nikdy, v žádném měsíci. Důvodem je, že se skutečně valná většina točila jen kolem jednoho tématu – klesající základní úroková sazba od ČNB a na to reagují v podstatě jen dvě věci – hypotéky a spořící produkty. Nemělo tedy smysl přidávat články se stejným tématem, proto jsme vybrali jen těch pár nejzajímavějších, které jsme okomentovali a přinášíme, coby Newsletter z února 2024.

Celý článek