Newsletter březen 2024

od Robert Stejkora

V posledních třech letech jsem začínal březnový Newsletter slovy o nových a nových komplikacích, vzhledem k tomu, co se ve světě dělo (Covid, Ukrajina, krach amerických bank). Letos, jak se zdá, už jsme si na všechno zvykly a žádné apokalyptické články už není třeba komentovat. Není zde nic, co by šířilo strach. To je rozhodně pozitivní. U nás se v poslední době řeší klesající úrokové sazby (jak u úvěrů, tak i spořících produktů) a vypadalo to, že se to bude točit je kolem tohoto tématu i v tomto měsíci. Ale situaci zachránil jeho závěr, kdy se objevilo několik článků i ze segmentu pojištění a já jsem tak rád, že po několika měsících jednotvárnosti toho můžeme v Newsletteru z března 2024 nabídnout víc.

Celý článek

Newsletter únor 2024

od Robert Stejkora

Nejkratší měsíc roku právě skončil. A ač letos bylo o den delší, tak na počtu článků se to nepodepsalo. I loni jich bylo v únoru pomálu, ale letos je to snad nejhorší výsledek za celou dobu existence našeho Newsletteru – tak málo článků nebylo nikdy, v žádném měsíci. Důvodem je, že se skutečně valná většina točila jen kolem jednoho tématu – klesající základní úroková sazba od ČNB a na to reagují v podstatě jen dvě věci – hypotéky a spořící produkty. Nemělo tedy smysl přidávat články se stejným tématem, proto jsme vybrali jen těch pár nejzajímavějších, které jsme okomentovali a přinášíme, coby Newsletter z února 2024.

Celý článek

Newsletter leden 2024

od Robert Stejkora

Leden je pryč a my tedy můžeme přinést okomentovaný výtah článků z finančního světa za uplynulý měsíc – Newsletter z ledna 2024. To, co je téměř na chlup shodné, jako loni, je zaměření především na články o investicích a spoření. Důvodem je letos hlavně to, že nás v tomto segmentu čeká nejvíce změn (hlavně v dlouhodobých produktech, určených k penzi).

Celý článek

Newsletter prosinec 2023

od Robert Stejkora

Další rok je pryč. V mnoha věcech to byl rok, který si budeme pamatovat, podobně jako i ty předchozí od roku 2020. Ale co bylo, bylo, dneškem začíná rok nový a pevně věřím, že už jen lepší než ty, co máme za sebou. My každopádně přinášíme ohlédnutí za posledním měsícem právě uplynulého roku v podobě okomentovaných článků, které se týkaly financí. Náš Newsletter z prosince 2023.

Celý článek

Newsletter listopad 2023

od Robert Stejkora

Dnes nám zbývá 23 dní do Vánoc – začal nám poslední měsíc roku. Zima je tedy tu a počasí nám to dává najevo i očekávatelným sněžením a teplotami pod nulou. U nás je ovšem jedno, jaké je počasí nebo teploty, se začátkem nového měsíce přinášíme pravidelný, okomentovaný výtah článků z finančního světa, v tomto případě tedy Newsletter z listopadu 2023.

Celý článek