Newsletter duben 2022

od Robert Stejkora

Loni vyšel Svátek práce na sobotu, letos na neděli, hold si budeme muset na prodloužený víkend ještě rok počkat. Ale to nic neznamená pro náš okomentovaný výtah článků z finančního světa, který klasicky zveřejňujeme vždy prvního v měsíci. Ať je víkend, svátek nebo pracovní den. Nyní tedy přinášíme Newsletter z dubna 2022, a v tom letošním dominují články s tématem Spoření a investic, kdy vystřídaly loňského vítěze v počtu článků – Úvěry a konsolidace.

Celý článek

Newsletter březen 2022

od Robert Stejkora

Před rokem, jsem na tomto místě psal, že je to už rok, co je se potýkáme s pandemií koronaviru. A místo toho, abych dnes napsal, že od toho už máme, po dvou letech klid, tak jak všichni víme, řešíme teď nové obtíže – vysokou inflaci, stoupající úrokové sazby, a především je každodenní zprávou v médiích velmi blízká válka na Ukrajině. Už se těším, až bude alespoň na chvilku klid… S novými tématy pochopitelně rezonují i konkrétní články, takže právě s touto tématikou se můžete v níže vybraných a okomentovaných článcích setkat, v rámci našeho Newsletteru z března 2022.

Celý článek

Newsletter únor 2022

od Robert Stejkora

Ještě loňský únorový Newsletter byl na články spíše skoupý a vše se točilo v podstatě jen na jednom tématu. Letos je tomu jinak. Newsletter z února 2022 má zastoupení ve 4 kategoriích a článků bylo skutečně hodně a nebylo snadné jich vybrat jen několik málo. Také proto je tento Newsletter relativně dlouhý a je toho v něm hodně, pochopitelně a klasicky včetně našeho komentáře.

Celý článek

Newsletter leden 2022

od Robert Stejkora

V lednu, v ČR, rezonovala především dvě témata – vysoká inflace a zvyšující se úrokové sazby u hypoték. Ve stejném duchu se tedy nesla i většina článků, a i z toho důvodu jsou zastoupena jen tato témata. A jelikož se v podstatě většina článku točila kolem toho stejného, tak v letošním Newsletteru z ledna 2022 článků není příliš mnoho.

Celý článek

Newsletter prosinec 2021

od Robert Stejkora

Včera skončil rok 2021. Loni jsem ve stejný den psal, že si rok 2020 budeme dlouho pamatovat a že nikdo z nás neví, co přinese rok 2021. Dnes můžeme říct, že ač byl loňský rok podobný roku 2020, tak už to bylo o poznání jiné, jelikož už se nedělo nic neznámého, situaci už jsme znali a naše reakce na to nebyly tak „bouřlivé“. To je běžné a já si neodpustím paralelu s finančními trhy, na kterých se dějí výrazné propady či nárůsty jen v případě, že se jedná o něco neznámého. Pokud se totiž děje něco, co už trhy „znají“, tak na to nereagují vůbec, či minimálně. Můžeme si to i potvrdit v okomentovaných článcích, tedy v našem Newsletteru z prosince 2021.

Celý článek