Hypotéka vs. Úvěr pro mladé

od Robert Stejkora

V poslední době se stále více hovoří o novince ze strany státu v podobě Úvěru pro mladé na pořízení bydlení. Není se čemu divit – jde o relativně čerstvou záležitost (možnost podání přihlášek začíná 15.08.2018) a navíc tento nový Úvěr pro mladé je o poznání zajímavější, než ten poslední z roku 2016, který byl spíše šlápnutím vedle. Každopádně, je výhodnější než Hypotéka? Pro koho je vhodný? A jaké je vůbec přímé porovnání Hypotéky vs. Úvěr pro mladé? Na tyto otázky, bychom chtěli, formou tohoto článku, odpovědět.

Celý článek

Hypotéka nebo podnájem?

od Robert Stejkora

Pořídit si hypotéku, je rozhodnutí, kterému by měla rozhodně předcházet příprava. Hypotéka totiž není záležitost na pár let, ale prakticky na celý život (minimálně ten produktivní), proto by tomu měla odpovídat i samotná rozvaha.

Předně je třeba si uvědomit, že hypotéka s sebou nese i několik nevýhod. Předně člověka dlouhodobě připoutá na jedno místo. Dále krom samotné hypoteční splátky s sebou nese i další náklady – pojištění nemovitosti; daň z nemovitosti; náklady na vybavení; náklady na údržbu. V případě nájmu tyto výdaje nejsou (maximálně jen za vybavení bytu), jelikož jsou na bedrech majitele.

Za předpokladu, že i po této rozvaze je pořízení vlastního bydlení skrze hypotéku stále nejlepší volbou, potom je třeba správně zvolit i hypotéku samotnou.

Celý článek

Nová hypotéka nebo refinanc stávající. Kdy, když ne teď?

od Robert Stejkora

V současné době, kdy jsme všichni bombardování informacemi o historických minimech úrokových sazeb u hypotečních úvěrů jistě spousta lidí, kteří přemýšlejí o vlastním bydlení, řeší otázku, kdy je nejvhodnější si hypotéku pořídit? Nebylo by dobré ještě nějakou dobu počkat – co kdyby úrokové sazby hypoték ještě klesly?

NE, POKUD HYPOTÉKU, TAK TEĎ. Proč? Protože k dalšímu poklesu úrokových sazeb pravděpodobně nedojde. A je to jedna z těch pravděpodobností, které se blíží jistotě.

Pojďme si společně rozebrat důvody.

Celý článek

Hypotéku s poradcem nebo s bankou?

od Jana Rachačová

Milí čtenáři, rozhodla jsem se napsat článek o zprostředkování hypotečních úvěrů a porovnat rozdíl mezi jednáním s poradcem oproti bance.

Na základě vlastních zkušeností vím, že zprostředkování hypotečního úvěru je jedna z nejvíce stresových záležitostí poradce i klienta. Spousta klientů si klade otázku, zda je lepší jít za svým ověřeným poradcem nebo jít rovnou do banky, kde úvěr zprostředkují. Milí klienti, ať si zvolíte, jak chcete, neprohloupíte v žádném případě. Ale přece jenom si dovolím říci, že jednat se svým poradcem má více výhod.

Celý článek