Jak se zachovat při dopravní nehodě

od Robert Stejkora

Už je to pár let, co jsme zveřejňovali přepis článku z odborného časopisu, který se týkal pojistného plnění při autonehodě (článek Auto – pojištění – plnění >>>). A jelikož jsem se před nedávnem účastnil workshopu na téma: Jak se zachovat při autonehodě, tak přinášíme výtah z tohoto, více jak hodinu a půl trvajícího, workshopu od společnosti European Compensation Services s.r.o.

European Compensation Services s.r.o. je společnost, která se zabývá jak spory klientů s pojišťovnami, tak ale také i likvidací pojistných události. Webináře se účastnil Mgr. Martin Matuševský – advokát, který má bohaté zkušenosti právě s řešením dopravních nehod.

Pojďme rovnou na ty nejzásadnější a nejdůležitější části zmíněného workshopu.

Celý článek

Jak se vyhnout komplikacím s ČKP při prodeji vozu?

od Robert Stejkora

České kanceláře pojistitelů (ČKP) má na starost, mimo jiné, dohlížet i na existenci zákonného pojištění vozidel (tedy povinné ručení) a případně penalizovat ty, kteří povinné ručení nemají (děje se tak znovu od 01.01.2018). Vzhledem k tomu, že se množí případy, kdy člověk prodal auto a následně mu přišel dopis, který jej vyzýval k uhrazení penále, jelikož nový majitel si vozidlo nepřepsal a nepojistil, vydala před nedávnem ČKP informační dokument. Ten má pomoci vyhnout se těmto situacím a v podstatě se tak vyhnout i komplikacím s ČKP při prodeji vozu.

Celý článek

Efektivní pojištění vozu

od Robert Stejkora

Automobil, plechový člen rodiny… Vlastnictví motorového vozidla je již téměř standardem. Někteří jej pokládají za nezbytnou nutnost, pro jiné je demonstrací společenského postavení, pro jiné koníčkem. Nicméně společným ukazatele vlastnictví vozu je jeho pojištění – ano primárně proto, že je dáno zákonem. Ale pokud pomineme fakt, že si musíme sjednat ono proklínané povinné ručení (neb vše co je nařízeno je špatné – pozůstatek z dob minulých…), tak jsou zde ještě pojištění, jež se vozidel týkají a která jsou dobrovolná (a úměrně tomu i méně rozšířená).

Ale pojďme popořadě.

Celý článek

Můj dům, můj hrad

od Robert Stejkora

„Pro každého Angličana je jeho dům hradem“, případně, v našich končinách, známější „Můj dům, můj hrad“. Fráze pocházející z dob dávno minulých. Z dob, kdy zabezpečení příbytku znamenalo vysoké a pevné zdi, případně vodní příkop, kolem nich. Dnes už bude těžko někdo kopat, kolem domu vodní příkop. Dnes mezi stejně klasické zabezpečení, kterými byly dříve hradby, patří pojištění. To, že by si měl člověk nemovitost pojistit, ví asi každý. Ale jak, aby pojištění domácnosti či zmíněné nemovitosti bylo efektivní? To už je věc druhá.

Celý článek

Chlapi, neházejte ty vajgly do plastové popelnice, podívejte, jak to pak vypadá

od Robert Stejkora

Vypůjčil jsem si repliku z českého, kultovního filmu Vesničko má středisková, abych trošku odlehčil jinak vážné téma, kterým je pojištění odpovědnosti, o kterém má tento článek pojednávat, konkrétně o odpovědnosti za škodu v běžném občanském životě.

Přiměl mě k tomu jeden skutečný příběh jednoho mého klienta, ve kterém hraje hlavní roli právě plastová popelnice a nedopalek od cigarety.

Celý článek