Newsletter duben 2024

od Robert Stejkora

Aprílový měsíc duben je za námi a dnem volna nám začal květen. Letos se podařilo, že první květnový svátek vyšel na přesný střed týdne (a ten druhý bude následovat pochopitelně stejně) jestli je to lepší než např. prodloužený víkend záleží na každém (ne není to lepší :-)). Každopádně na nás je, tak nebo tak, zveřejnit klasický výtah okomentovaných článků z finančního světa z předchozího měsíce. Náš Newsletter z dubna 2024. A podobně jako i v předchozím Newsletteru jsem rád, že i tento je rozmanitější a můžeme přinést zajímavé články hned ze 4 kategorií.

Celý článek

Padají úroky, něco si přej…

od Robert Stejkora

Na konci prosince 2023 začala ČNB snižovat základní úrokovou sazbu. To byl jasný signál, že se otáčí trend a po hodně dlouhém období vysokých sazeb dojde k obratu. A k tomu pozvolna, ale jistě dochází, a nadále docházet bude. Úrokové sazby se budou snižovat a bude to mít dopad především na hypotéky a spořící produkty bank (spořící účty a termínované vklady). To první udělá radost všem, kteří plánují hypotéku, to druhé nikomu, kdo má finance uložené na „spořáku“. To zásadnější, dle mého názoru, jsou snižující se úroky u hypoték. Jak se k tomu postavit, když máte hypotéku z roku 2023, případně z druhé poloviny roku 2022?

Celý článek

Newsletter březen 2024

od Robert Stejkora

V posledních třech letech jsem začínal březnový Newsletter slovy o nových a nových komplikacích, vzhledem k tomu, co se ve světě dělo (Covid, Ukrajina, krach amerických bank). Letos, jak se zdá, už jsme si na všechno zvykly a žádné apokalyptické články už není třeba komentovat. Není zde nic, co by šířilo strach. To je rozhodně pozitivní. U nás se v poslední době řeší klesající úrokové sazby (jak u úvěrů, tak i spořících produktů) a vypadalo to, že se to bude točit je kolem tohoto tématu i v tomto měsíci. Ale situaci zachránil jeho závěr, kdy se objevilo několik článků i ze segmentu pojištění a já jsem tak rád, že po několika měsících jednotvárnosti toho můžeme v Newsletteru z března 2024 nabídnout víc.

Celý článek

3288 dní, tedy 9 let

od Robert Stejkora

Nastavenou tradici držím i dál a trvání naší značky Experti na finance počítám ve dnech. Dnes je tomu přesně 3288 dní, což odpovídá 9 letům trvání brandu se sovou ve znaku. Dnes se uzavírá další rok, co pod jejími křídly ochraňujeme a spravujeme majetek lidí, kteří nám svěřili svou důvěru. Navíc, v současné době už chrání i křídla naší sovy „erko“ v kolečku – nadělili jsme si jakožto pozdní vánoční dárek a zároveň brzký narozeninový, ochrannou známku ®

Celý článek

Newsletter únor 2024

od Robert Stejkora

Nejkratší měsíc roku právě skončil. A ač letos bylo o den delší, tak na počtu článků se to nepodepsalo. I loni jich bylo v únoru pomálu, ale letos je to snad nejhorší výsledek za celou dobu existence našeho Newsletteru – tak málo článků nebylo nikdy, v žádném měsíci. Důvodem je, že se skutečně valná většina točila jen kolem jednoho tématu – klesající základní úroková sazba od ČNB a na to reagují v podstatě jen dvě věci – hypotéky a spořící produkty. Nemělo tedy smysl přidávat články se stejným tématem, proto jsme vybrali jen těch pár nejzajímavějších, které jsme okomentovali a přinášíme, coby Newsletter z února 2024.

Celý článek