2922 dní, tedy 8 let

od Robert Stejkora

Po posledních dvou výročních článcích jsem se rozhodl, že udělám tradici z počítání věku naší značky ve dnech a budu v tom pokračovat i do budoucna. Před 8 lety, 09.03.2015 totiž vznikla značka Experti na finance. Byl to necelý rok po tom, co jsme otevřeli naši brněnskou kancelář, kde sídlíme dodnes. Vybrali jsme logo, vymysleli název a založili web. A dnes je to přesně 2 922 dní, co jsme web spustili, takže tento den bereme jako „narozeniny Expertů“.

Celý článek

Newsletter únor 2023

od Robert Stejkora

Únor máme za sebou, a proto nesmí chybět náš okomentovaný výtah článků z finančního světa. Loni se daly články „přehazovat vidlemi“, kolik jich bylo, ale letos to vypadá, že redaktoři se uložili k zimnímu spánku. Článků moc nebylo, a to málo se navíc většinou točilo kolem hodně podobných témat. Proto níže, v našem Newsletteru z února 2023, přinášíme výtah 5 nejzajímavějších.

Celý článek

Newsletter leden 2023

od Robert Stejkora

Loni v lednu, v článcích, rezonovaly především dvě témata – vysoká inflace a zvyšující se úrokové sazby u hypoték. Letos už se o zvyšování úrokových sazeb u hypoték nikdo nebaví – už několik měsíců zde máme stagnaci úrokových sazeb, a to nejen těch hypotečních, ale i sazeb u spořících produktů. No a inflace nám v podstatě stagnuje několik měsíců taktéž. Takže to, co bylo v lednu velkým tématem, tak byly výsledky investičních produktů za celý loňský rok. A výsledky ukazují pouze nemalé poklesy prakticky všech investičních produktů. Výběr okomentovaných článků v Newsletteru z ledna 2023 tomu tedy odpovídá, jelikož je to důležité téma, které je třeba okomentovat a tím i vysvětlit.

Celý článek

Newsletter prosinec 2022

od Robert Stejkora

Rok se dvěma dvojkami na konci máme za sebou a dnes už budeme na konci psát trojku. Před dvěma lety jsem v tomto Newsletteru psal, že si uplynulý rok (2020) budeme dlouho pamatovat, ale ten letošní jej jisto jistě trumfnul… A tomuto turbulentnímu a zapamatovatelnému roku odpovídá i výběr článků z posledního měsíce. Nebylo jich moc, ale ty nejzajímavější, níže vybrané, přesně odrážejí to, čím se rok 2022 vyznačoval. Pojďme se tedy společně podívat na okomentovaný výběr článků v Newsletteru z prosince 2022.

Celý článek