Newsletter březen 2021

od Robert Stejkora

V současné době je to už rok, co je naším denním chlebem omezení spojené s pandemií koronaviru. V loňském, březnovém Newsletteru jsem psal o tom, že většina článků, i z finančního světa, se točí kolem situace spojené s pandemickou situací. Teď po roce jsme ve stejné situaci stále, ale už je tak nějak cítit, že si na ni všichni zvykli, i v článcích je to spíš konstatování faktu… Nedá se nic dělat, rád bych napsal, že musíme ještě vydržet a že zase bude dobře, ale nikdo není schopen říct, kdy už to bude. Pojďme se tedy alespoň ohlédnout za uplynulým březnem v našem okomentovaném výtahu článků z finančního světa, tedy v Newsletteru z března 2021.

Celý článek

Newsletter únor 2021

od Robert Stejkora

Vše se neustále točí ohledně pokračující pandemie koronaviru. Narážíme na to všude, všechny nás to neustále omezuje a jak se zdá, ještě nějakou dobu bude. To je vidět i na článcích, na které můžeme na webu narazit. Odpovídá tomu i náš únorový Newsletter, kdy opět nebylo skoro z čeho vybírat… Ale nakonec jsme na zajímavé články narazili a díky tomu můžeme přinést i pravidelný Newsletter z února 2021.

Celý článek

Newsletter leden 2021

od Robert Stejkora

Máme za sebou první měsíc nového roku 2021. Bohužel se nesel v duchu předchozích měsíců z roku uplynulého – tedy opatřeními spojenými se situací kolem Covidu… Bohužel. Ale ať je měsíc jakýkoliv, u nás se nic nemění a klasicky přinášíme náš okomentovaný výtah článků z finančního světa, nebo-li Newsletter z ledna 2021.

Celý článek

Finančně-poradenské firmy v číslech ROZCESTNÍK

od Robert Stejkora

Vzhledem k velké oblibě našich článků týkajících se vývoje finančně-poradenských společností, jak z pohledu počtu poradců v nich zasmluvněných, tak i z pohledu financí, které se v těchto společnostech „protočí“ (zmiňovanými články jsou Soumrak MLM a úsvit Poolů?Soumrak MLM se zpomalilZačíná se nad MLM zase smrákat?Mračna nad MLM a Mračna nad celým trhem), jsme se rozhodli věnovat tomuto tématu zvláštní sekci Novinek.

Výše uvedené články jsme zveřejňovali pouze jedenkrát ročně, a jelikož jsme dostávali nemálo dotazů, ze stran poradců (ale dokonce i ze stran některých pojišťoven), na konkrétní srovnání, tak zde budeme, na kvartální bázi, zveřejňovat aktuální čísla, která se zmíněného týkají. 

Celý článek