Tohle je KONFERENCE

od Robert Stejkora

Na začátku týdne proběhla každoroční, dvoudenní konference Asociace finančních poradců ČR. Konference, která se v mnohém liší od těch ostatních. Za mě je TOHLE skutečná konference finančních poradců. TOHLE je konference, která něco poradcům přinese a na kterou se vzpomíná. Rád bych se, tak jako vždy, ohlédnul za touto uplynulou konferencí a více poukázal na to, proč je tak jiná a proč by si z ní ostatní měli vzít příklad.

Celý článek

žádné smrákání

od Robert Stejkora

Jako každý rok na konci května, tak i letos přinášíme naše roční, a hlavně okomentované, srovnání na finančně poradenském trhu. Srovnání počtů poradců, ale i financí v rámci jednotlivých finančně poradenských společností. Tento náš seriál se od roku 2015 nesl v duchu porovnávání MLM a Brokerů, ale s tím je konec, už žádné smrákání ani nad MLM a ani nad Brokery. Proč? To objasním v článku.

Celý článek

Smrákání nad Brokery

od Robert Stejkora

Rok se s rokem sešel a my tak přinášíme naše výroční srovnání trhu finančních poradců. Již posedmé v řadě. Naše tradiční „smrákání“ se letos netýká jen MLM společností, ale i těch typu Broker, podobně jako v roce 2019. Ovšem letos, poprvé, je těch mraků více nad Brokery než nad MLM. Pojďme se tedy společně ohlédnout za uplynulým rokem v našem Smrákání nad Brokery.

Celý článek

Kobayashi Maru, naopak

od Robert Stejkora

Zvláštní nadpis článku, na finančně poradenském webu, co? Znalci, ale budou vědět, že Kobayashi Maru je název fiktivní vesmírné lodi z universa Star Trek. Tato vesmírná loď dala název jednomu testu. Testu, který nešlo udělat. No a v poslední době se nám na sociálních sítích opětovně začíná objevovat jeden test, pro zájemce o práci v tomto oboru. Tento test má jeden společný jmenovatel – nejde jej NEudělat. Ve světle těchto skutečností, už bude název článku „Kobayashi Maru, naopak“ dávat smysl 😊.

Ale pojďme se na to podívat kapku do hloubky.

Celý článek