Životní pojištění sázka proti sám sobě

od Robert Stejkora

Může to znít směšně, ale v podstatě je to tak – jediný způsob, jak člověk získá z pojištění své peníze zpět, je že si ublíží... Jelikož, když se nic nestane, tak člověk vyhodil peníze (chápejte, hradil pojistné). Nicméně, toto je špatný pohled na věc. Pojištění by nemělo být o tom, aby z něj člověk musel něco získat. Pojištění se dělá pro dobu špatnou, a ne pro dobu dobrou. A lepší varianta je, když špatná doba nenastane.

Celý článek

5. konference AFP ČR

od Robert Stejkora

Letošní konference Asociace finančních poradců ČR, proběhla nestandardně na podzim, a nikoliv na jaře. Konkrétně 21.09.2018 v pražském EA Hotelu Populus. Jednalo se již o 5. konferenci AFP ČR, od jejího vzniku.

Mé loňské ohlédnutí za konferencí (více v článku Konference AFP ČR 2017) jsem končil slovy, že pokud si zachová svoji úroveň i do budoucna, tak ta příští by měla být super.

Nechci hodnotit, tu letošní, za použití uvedeného superlativu. A to z toho důvodu, že letos jsem se na její realizaci, coby člen Rady AFP ČR, spolupodílel a mohlo by to vyznít až sobecky. Raději pouze konstatuji, že se nám pro letošek podařilo zvýšit její přidanou hodnotu v podobě řečníku a také ve změně koncepce.

Celý článek

Newsletter srpen 2018

od Robert Stejkora

1. září, které obvykle znamená začátek školního roku, letos připadá na sobotu – školáci mají tedy ještě dva dny čas. Nicméně také to znamená, že skončil poslední měsíc letních prázdnin a s jeho koncem přinášíme náš klasický měsíčník s výtahem toho nejzajímavějšího, o čem se v uplynulém měsíci, na finančních serverech psalo. Tedy Newsletter srpna 2018.

Celý článek

Newsletter červenec 2018

od Robert Stejkora

Už není ničím zvláště neobvyklým, že přes letní prázdniny se snižuje počet článků s tématikou financí. Nejinak je tomu i letos. Pokud už se o něčem psalo, tak o hypotékách, které jsou velkým tématem posledních měsíců, především kvůli regulatorním změnám a zvyšování úroků ze strany ČNB. Vybrat proto články tak, aby byly trošku rozmanitější, nebylo vůbec snadné. Ale podařilo se a přinášíme vám Newsletter z července 2018.

Celý článek