Newsletter srpen 2016 - Úvěry a konsolidace, Ostatní a Poradenství

od Robert Stejkora
V této, druhé podkategorii Newsletteru ze srpna 2016 jsou vybrané, okomentované články zaměřené především na Úvěry a konsolidace (což byla úplně nejsilnější skupina článků v srpnu), dále pak jsou to kategorie Ostatní a po dlouhé době i jeden článek týkající se Poradenství.


  • ÚVĚRY A KONSOLIDACE
Průměrná sazba hypoték v červenci nepatrně stoupla
Už v minulém Newsletteru jsem psal, že s pořízením hypotéky není nač čekat, že úrokové sazby se nebudou propadat věčně a možná je to tu, po relativně dlouhém období každoměsíčních poklesů průměrné úrokové sazby došlo v červenci k obratu tohoto trendu. Každopádně, neklesejte na mysli, konkrétně UniCredit bank, a.s. udělala na celé září akci v podobě úrokové sazby začínající již na 1,29% p.a. (více v tiskové zprávě Unicredit bank, a.s.) a teď už vážně – s hypotékou neotálejte.
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>

Komentář: ČNB dává stopku stoprocentním hypotékám. Koho to ohrozí?
Jeden z dalších zákonů, které mají na počátku dobrou myšlenku, která je ovšem nedomyšlená… Spolu s dalším novým zákonem o úvěrech to může mít (a obávám se, že bude mít) neblahý dopad na klienty. Mé doporučení? Pokud vážněji uvažujete o hypotéce, neváhejte a pořiďte si ji ještě v září.
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>Banky zpřísňují poskytování hypoték
Podzim bude rozhodně ve znamení změn v poskytování úvěrů, co přesně toto období přinese, se v současné době jen těžko odhaduje. Každopádně nejlepší variantou je, pořídit si hypotéku ještě před účinnostmi změn.
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>

Finanční poradna: Jak nejlépe a bez chyb refinancovat
Refinancování stávající hypotéky je v současné době velkým tématem (vzhledem k rekordně nízkým úrokovým sazbám), v článku je pár základních rad na co si dát pozor a na co se zaměřit. Osobně si myslím, že nejlepší variantou je spolehnout se v tomto na odborníka a nečinit tak na vlastní pěst.
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>

Hotovost z kreditky: až na výjimky předražené peníze
Kreditní karty mohou být dobrým sluhou (pokud jejich používání spočívá v platbě touto kartou v rozumné výši a následné splacení celého „dluhu“ ještě v rámci bezúročného období), ale zlým pánem, právě třeba ve chvíli kdy takovouto kartu budete používat na výběry z bankomatů.
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>

Která kreditka vás nesedře z kůže?
Velký srovnávač kreditních karet dle roční úrokové sazby. Ty kreditky, které patři do těch „lepších“ rozhodně nejsou standardní a nemá je každý a ani je každý získat nemůže. Takže s kreditkou rozhodně opatrně, velmi opatrně – vice než jinde zde platí to pořekadlo o „dobrém sluhovi, ale zlém pánovi“…
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>


  • OSTATNÍ
Finanční poradna: Jak předejít potížím, které mohou zkomplikovat léto
Doplnil bych: „a ne jen léto“. V článku je přehled toho co se může stát a jak to správně vykrýt vhodným pojištěním, rozhodně to není úplně komplexní rada, ale pro představu jak vykrýt, řekněme základ, to stačí.
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>

Nabyvatel nemovitosti zaplatí daň za převod až v listopadu. Co se ještě mění?
Velká změna, kterou s sebou přinese podzim. Tedy změna poplatníka daně při prodeji nemovitosti. Pokud Vás zmíněné čeká od listopadu 2016 a později, potom článek rozhodně doporučuji.
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>

TEST: Moje zdravé finance od České spořitelny
Na první pohled zajímavý projekt ČS, který bohužel, zabíjí klasické „podmínkování“ ČS, každopádně je to první krok na cestě pro poskytování i nebankovních služeb z rukou banky. Uvidíme, zda bude na tento projekt reagovat nějaká jiná banka, snad pak bude, vzhledem ke konkurenci, vše zajímavější.
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>


  • PORADENSTVÍ
OVB je zlo, tvrdí mladík. Za svůj film o finančních poradcích jde k soudu
Tak tuto společnost zná snad každý, bohužel ve valné většině případů to nebývá kvůli kvalitní práci. Upozornil na to jeden bývalý spolupracovník této společnosti ve svém dokumentu. A výsledek, jde k soudu…
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>
Přidat komentář

Komentáře