Newsletter říjen 2016

od Robert Stejkora

Říjen letošního roku je s počasím trošku na houpačce, jednou je zima, jednou zase svítí sluníčko a kabát pak hřeje až moc. Každopádně, ať je počasí jaké je, tak jelikož včera říjen skončil, tak je zde aktuální Newsletter za tento uplynulý měsíc.

V říjnu výrazně nedominovalo na finančních serverech žádné téma, spíše byl tento měsíc relativně dost vyrovnaný a ke každému tématu se toho napsalo zhruba stejně.

Budu se už opakovat, ale pochopitelně u každého vybraného článku je i krátký komentář od nás.

Newsletter s sebou přináší články v kategoriích:
Životní pojištění
Neživotní pojištění
Úvěry a konsolidace
Spoření a investice
Ostatní

  • ŽIVOTNÍ POJIŠTĚNÍ
Pojistit si můžete až desítky vážných chorob, pozor ale na podmínky pojišťoven
Pojištění vážných onemocnění není tak rozšířeným jako např. úrazové pojištění. Správně by tomu ovšem mělo být naopak, dle statistik je více závažných událostí plynoucích z vážné choroby než z úrazu. Rozhodně by mělo mít své místo v portfoliu. V článku je v jednoduchosti vysvětleno několik zásadních věcí, které se tohoto pojištění týkají. Každopádně se nejedná o zrovna jednoduchý typ pojištění a rozhodně by před jeho sjednáním měla předcházet konzultace s odborníkem.
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>

Finanční poradna: Výpadek příjmů během dlouhodobé nemoci si můžete pojistit
Stále ještě opomíjené připojištění. Lidé si spíše pojistí denní odškodné za drobné úrazy než pracovní neschopnost a to není rozhodně rozumné, zvláště pokud v domácím rozpočtu figurují pravidelné výdaje (nejčastěji splátky úvěrů), které se musí platit, ať člověk pracuje nebo ne. Výše denního odškodného za pracovní neschopnost by měla být v takové výši, aby dorovnala pokles příjmu na úroveň schopnosti splácet závazky.
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>


  • NEŽIVOTNÍ POJIŠTĚNÍ
Rozbil se vám pojištěný mobil? Pojišťovna vám nemusí dát ani korunu
Obecně, pozor na nahlášení pojistné události. Likvidace dané pojišťovny, má mimo jiné (možná hlavně), na starost ušetřit pojišťovně peníze (aby nevyplácela plnění, na které není nárok) a někdy se chytají všeho možného. Výrazně doporučuji provádět nahlašování KAŽDÉ pojistné události se svým finančním poradcem.
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>

Vyplatí se pojistit psa proti nemoci?
Pojištění psa (či kočky) pro případné veterinární ošetření. Toto pojištění se dostává čím dál tím více do povědomí Čechů. Dává to smysl, pes či kočka nemá zdravotní pojištění, tak jako lidé, takže i banální zákrok u veterináře nemusí být zrovna levnou záležitostí. Toto pojištění nabízejí jen 3 pojišťovny, takže výběr není zase až tak těžký. V článku je výborný popis podmínek všech tří.
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>


  • ÚVĚRY A KONSOLIDACE
Hypotéky jsou opět levnější
Další měsíc, další rekord, co více dodat? Snad jen otázku, jak dlouho to vydrží než se trend začne otáčet?
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>

Češi jsou nepoučitelní, podrobněji studuje úvěrové podmínky jen každý třetí
Úvěrová dokumentace rozhodně není něčím, co by se mělo jen přeletět očima. Ano, je zdlouhavá. Ano, může být i komplikovaná. Ale právě proto by se mělo prostudování věnovat více času. Nejlepší je nechat si zaslat úvěrovou dokumentaci mailem, v klidu si ji projít doma, případně se nad nejasnými body poradit s odborníkem. Teprve potom je možné ji s klidem podepsat.
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>


  • SPOŘENÍ A INVESTICE
6 nebezpečných manévrů začínajících investorů
6 dobrých rad v oboru, kde je každá rada drahá. Každopádně, rady se týkají přímého investování do konkrétních akciových titulů, nikoliv investic do podílových fondů apod., které využívá valná většina drobných investorů.
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>

Poslední tři měsíce na výběr. Na anonymních knížkách jsou stále miliardy
Sice by se mohlo zdát, že vkladní knížky už jsou zaniklým archaismem, ale ejhle, opak je pravdou, stále na nich leží nemalé prostředky (a to skutečně), nemáte náhodou nějakou? Pokud ano, tak si ji skočte vybrat, ať peníze nepropadnou bance. Času je sice relativně dost, ale aby to nedopadlo stejně jako u čtvrtiny klientů II. pilíře důchodové reformy…
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>

Čtvrtina klientů druhého pilíře nesdělila, jak si přeje naložit s úsporami
Tak, tak, lépe dříve než později a tady je to vidět… Měli jste sjednán II. pilíř důchodové reformy a zapomněli jste Penzijní společnost informovat, co má udělat s Vašimi naspořenými penězi? Tak v tom případě je „najdete“ u Vašeho finančního úřadu, ale až po Novém roce.
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>

Češi by si měli na důchod naspořit alespoň milión, tvrdí finanční experti
Magické číslo MILIÓN, zaznívá z úst expertů stále. Netvrdím, že je špatnou radou naspořit si na penzi alespoň milion, ale rozhodně bych to nepaušalizoval a vždy bych konkrétní doporučení stavěl na konkrétním případu.
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>


  • OSTATNÍ
ZUNO Bank ukončí činnost, klienty získá Raiffeisenbank
Tak ZUNO bank končí, a takové pěkné reklamy měla :-), každopádně od 21.10.2016 již nebude nabízet služby novým klientům a od cca poloviny roku 2017 by celý klientský kmen měl přejít pod její mateřskou Raiffeisenbank. Toto ukončení však není z důvodu krachu či nějaké podobné tragédie, pouze se jedná o rozhodnutí hlavního akcionáře. Takže jestli máte ZUNO, tak příští rok budete mít Raiffku.
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>

Bankovní konkurence zostřuje. O klienty se bude prát i záložna Creditas
Jedna banka odchází, další přichází. Jaké služby a v jaké kvalitě bude nabízet, se jistě dozvíme za krátko.
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>

ČNB oznámila, že ERB bank není schopna dostát svým závazkům
A další konec jedné banky. Bohužel oproti předchozímu případu se jedná tentokráte o krach banky. Tedy něco co se na českém trhu nestalo již nějakých 13 let…
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>

Co dělat, když krachuje banka?
Tento článek, zcela logicky, navazuje na ten předchozí. Do této doby nebyly podobné informace třeba, jelikož již více než dekádu se nic obdobného v ČR neodehrálo (jak jsem psal výše).
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>
Přidat komentář

Komentáře