Newsletter leden 2017 - Neživotní pojištění

od Robert Stejkora
V této, první podkategorii Newsletteru z ledna 2017 jsou vybrané, okomentované články zaměřené na Neživotní pojištění, jelikož článků na toto téma bylo v lednu velké množství.


  • NEŽIVOTNÍ POJIŠTĚNÍ
Zima v zahraničí na horách i na pláži, pětina Čechů riskuje a nepojistí se
V podvědomí lidí dost často bývá, že cestovní pojištění je spojeno s létem, ale toto by mělo být spojeno s každou cestou do zahraničí, i kdyby měla být jen na jeden den. Jeho absence se může skutečně velmi prodražit – viz případ popsaný v článku – zranění ve Vietnamu – částka k úhradě 4mil. Přitom sjednání cestovního pojištění je snad tou nejsnazší záležitostí – pomoci může i náš online sjednávač >>>.
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>

Pojišťovny zvýšily limity, do ciziny vás pojistí i neomezeně
Tento článek tak trošku navazuje na ten předchozí. Je v něm velké srovnání cestovního pojištění (ovšem jen z pohledu léčebných výloh). Rozhodně by v cestovním pojištění mělo být, krom zmíněných léčebných výloh, i pojištění odpovědnosti. A limity? Upřímně, pokud existuje nabídka s neomezenými limity, která se liší v řádu desetikorun na den, není jediný důvod vybírat levnější pojištění s omezenými limity.
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>

Finanční poradna: Jak na škody způsobené zábavní pyrotechnikou
Silvestr je sice již dávno za námi, ale rozhodně stojí za to, přečíst si tento článek a nespoléhat se na to, že pokud má člověk pojištění odpovědnosti, tak způsobenou škodu pojišťovna zaplatí… Platí totiž, že pojištění kryje škodu způsobenou neúmyslně (nemluvě o nutnosti absence alkoholu…)
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>

Finanční poradna: Zima přináší specifické škody. Lze se proti nim pojistit?
Mrzne, až praští, takže by zde rozhodně mělo být místo pro takovýto článek – tedy jaké škody nejčastěji hrozí v zimě a jak se proti nim chránit (chápejte pojistit).
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>

Za odtah auta zaplatíte klidně přes 5000, ale jde to i zadarmo
Ano, zázraky v případě „základního balíčku“ povinného ručení, nečekejte. V článku je sice popsáno co která pojišťovna v „základu“ nabízí, ale spíše doporučuji připojistit si rozšířené asistenční služby za pár stovek ročně a máte klid.
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>

Za miliony u povinného ručení nemusíte platit tisíce
Přesně tak. Snaha ušetřit na pojistném za povinné ručení by určitě neměla být za cenu nižších limitům – prakticky ve všech pojišťovnách je rozdíl mezi minimálním limitem a alespoň jeho dvojnásobkem, otázkou pár stovek ročně…
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>
Přidat komentář

Komentáře