Příběh Anety K.

od Super User

Sešla jsem se s jedním poradcem z té profláknuté poradenské firmy. V tu chvíli jsem vůbec nevěděla, oč se jedná, ten mladej náctiletej chlapík byl docela chytrej a působil na mě věrohodně. Řekl mi, že moje stávající smlouva nestojí za nic a že můžu dosáhnout lepšího zhodnocení na smlouvě, kterou mi uzavře on. Vytáhl na mě tabulky a grafy a vypadal, že tomu rozumí. Já jsem těm vývojům mých investic moc nerozuměla, ale nechtěla jsem se ho moc ptát, aby si o mě nemyslel, že jsem hloupá. Když jsem se ho přece jen na něco zeptala, hodil přede mě křivku vývoje a usmál se. Mě se vize dvakrát rychlejšího zhodnocení líbila, a tak jsem si s nim podala ruku.

Stavebko jsem si musela vypovědět sama a asi za dva měsíce mi přišly peníze. V tu chvíli jsem volala tomu klukovi, který mi to tak hezky před tou dobou vysvětlil. Nemohla jsem se ale dovolat. Potom mi jenom přišla smska, že už to nedělá a že se mám obrátit na někoho jiného. Já ale nevěděla, na koho se mám obrátit, ani jsem si nepamatovala, co to bylo za firmu, a tak jsem to zatím nechala být. Ještě v ten den se mi ale ozval nadřízený toho mladýho kluka, že mi s tím případem pomůže, protože přesně ví, o co tam šlo, že případ před dvěma měsíci řešil ten mladej kluk přímo s ním.

Po krátké telefonní domluvě za mnou přijel domů a sepisoval smlouvu. V tu chvíli se mě ujal takový zvláštní pocit. Přece jenom 180 000 Kč není málo, řekla jsem si, ale ten mladý muž tomu rozumí víc, než já, a proto jsem smlouvu podepsala a poslala jsem na účet 180 000 Kč.

Asi za rok po této návštěvě mi přišla složenka s úhradou pojistného – dalších 180 000 Kč. Moc jsem tomu nerozuměla, a tak jsem volala tomu pánovi, který se mnou smlouvu podepsal. Celé tři dny byl nedostupný, tak jsem si řekla, že už má asi jiné číslo. Se svým trápením jsem se svěřila kamarádce, která mi doporučila jednu paní, která mi prý určitě pomůže. Této paní jsem zavolala a sešli jsme se u mě doma.

Po kávě a povídání jsme přešly ke všem smlouvám, které jsem doma měla. Chtěla vidět i smlouvy na děti, na naše auta a motorky, které jsou napsané na mě, na barák a domácnost a ještě další jiné smlouvy.

Pamatuji si její výraz, když brala do ruky právě tu smlouvu, kvůli které jsem ji volala. Nic mi k tomu ale neřekla, jenom si všechny smlouvy odvezla a cca za týden mi volala a domluvili jsme si další schůzku.

Neměla pro mě dobrou zprávu….

Co se konkrétně této smlouvy týkalo, jednalo se o pojistku, která byla uzavřena s roční platbou – NE JEDNORÁZOVÝM VKLADEM.  Chtěla jsem tu smlouvu okamžitě zrušit, ale paní Rachačová mi řekla, že to není dobrý nápad vzhledem k výši odkupného. Jelikož ta smlouva byla hrozně drahá a strhávalo se to právě z těch peněz, který jsem tam před rokem poslala Kdybych to zrušila, dostala bych 18 000 Kč!!!!!!!!!!

Neudržela jsem se a rozbrečela jsem se. Ta paní mě chytla za ruku a slíbila mi, že budeme bojovat a že mi ty peníze získá zpět.

Moc si nepamatuju, jak to všechno potom bylo. Vím, že ta paní podala na toho poradce, který byl na smlouvě podepsán, stížnost a poslala to na ČNB a do té pojišťovny. Obvinila ho z nekalých obchodních praktik a asi po roce jsem svoje peníze získala zpět.

Dosud nevím, co se s tím šmejdem stalo a jak dopadl. Vím ale, že ta paní, která skutečně zabojovala, má můj obdiv a plnou důvěru.

 

Přidat komentář

Komentáře