Newsletter srpen 2017 - Spoření a investice

od Robert Stejkora
V této, první podkategorii Newsletteru ze srpna 2017, jsou vybrané, okomentované články patřící do sekce Spoření a investice.


  • SPOŘENÍ A INVESTICE
Jak si vybrat investičního makléře
Spíše bych použil slovo „poradce“ v kontextu článku, ale primární je dle čeho vybírat? Článek je sice velmi stručný, ale to důležité zazní – zvolte si dle referencí (a prolustrujte si daného poradce i na webu) a potom mu musíte rozumět – bude nakládat s Vašimi penězi, takže se klidně ptejte a ptejte, dokud nepochopíte, nebo jej vyměňte.
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>

Jak vybrat dobrý podílový fond?
Tak trošku navazující článek na ten předchozí – tedy výběr vhodného podílového fondu. V článku se dá dozvědět základy, ale žádný kouzelný návod vám nedá, stále platí, že k těmto účelům byste měli využít odborníka. Nicméně něco o této problematice vědět, rozhodně neuškodí.
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>

Tipy na alternativní investice, které vám mohou pomoci zbohatnout
Většina laiků, kteří ovšem o investicích alespoň něco vědí, na dotaz co jsou alternativní investice, odpoví zlato (sem tam někdo umění), ale těch druhů alternativních investic je vícero (viz článek), ale pozor nejedná se o pomyslnou „záchranu“ v investování – stále se jedná o investiční instrumenty jako ty „klasické“ (akcie, dluhopisy…), takže i zde může docházet k propadům. S tím je třeba počítat.
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>

Spoříte potomkům? Spočítali jsme, co udělá s úsporami inflace
Článek jako takový má nějakou obsahovou hodnotu až zhruba od jeho poloviny a i v té se vlastně jen píše o tom, že čím dříve začnete spořit, tím Vám bude ke spoření stačit méně peněz. Ovšem je dobré, že je zde započítána inflace a také, že je třeba s ní počítat. Stejně tak je dobrou poznámkou, že Doplňkové penzijní spoření (nástupce Penzijních připojištění) pro děti není nejlepší volbou.
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>

Spořicí účty a termínované vklady v srpnu: kdo vám dá nejvíce?
Velké, ale přehledné srovnání aktuální nabídky spořicích účtů a termínovaných vkladů. Výborné je, že je rozděleno i dle výše vkladu, jelikož je rozdíl, jestli na spořicí účet vložíte 100tis. nebo milión, tedy u většiny z nich.
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>
Přidat komentář

Komentáře