Newsletter srpen 2017 - Životní pojištění, Neživotní pojištění, Úvěry a konsolidace, Ostatní

od Robert Stejkora
V této, druhé podkategorii Newsletteru ze srpna 2017, jsou vybrané, okomentované články zaměřené na Životní pojištění, Neživotní pojištění, Úvěry a konsolidace a potom ještě na články patřící do sekce Ostatní.


  • ŽIVOTNÍ POJIŠTĚNÍ
Finanční poradna: Rady a tipy, jak správně pojistit dítě
Předně, v úvodu článku je položen dotaz, zda spojit pojištění pro dítě se spořením – ne! Pojištění je pojištění a spoření je spoření, když obojí nesmícháte, tak rozhodně nic nepokazíte, spíše naopak. Dále, velkým tématem je jak pojištění pro dítě nastavit. Většina rodičů chce pojistit drobné úrazy, jinými slovy bolestné, ale primární je zajistit naopak závažná rizika jak trvalé následky z úrazu (a rozhodně v řádu miliónů, nikoliv statisíců jak je uvedeno v článku) a potom i závažná onemocnění (zde s řádem statisíců souhlasím). Denní odškodné a hospitalizaci bych doporučil pojistit až ve chvíli, kdy se dítě již zabývá nějakými aktivitami, díky kterým se může pravděpodobněji zranit, např. pravidelná sportovní činnost, jinak jsou prostě jen penězi navíc za pojistné za tato rizika.
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>

Polovina Čechů nemá životní pojistku, často ani nevědí, k čemu to je
A proč tomu tak je? Protože většina lidí si pod tímto pojmem představí pojistnou částku na smrt, možná invaliditu a vážné onemocnění, ale vše na směšné částky jako například 200tis. (prostě aby se neřeklo a něco na to měli) a pak pojištění denního odškodného a hospitalizace… No jenže potom někdo dostal jen pár stovek za pořezaný prst (který ho ani neomezil v práci… ) a tím pádem je celé toto pojištění k ničemu… Správně by mělo být zajištění závažných rizik (invalidita, trvalé následky, vážné onemocnění a smrt) a to na dostatečné částky a to ostatní jen jako doplněk (pokud vůbec). Takto nastavená pojistka potom nemusí být ani drahá a hlavně plní svůj primární účel – zajištění při závažné události. 
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>

Před sportováním v horách zvolte správné pojištění
Zima je ještě relativně daleko, takže možná trošku zvláštní článek, takhle v létě. Jenomže ony hory nejsou jen o lyžování a tedy jejich návštěva není jen o zimních měsících. Tedy, pokud se vydáváte do hor a teď je jedno jestli v tuzemsku či v zahraničí, tak je důležité mít před odjezdem jistotu, že Vaše pojistka bude krýt aktivity, které plánujete…
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>


  • NEŽIVOTNÍ POJIŠTĚNÍ
Pojištění proti povodni? Záleží na tom, kde stojí vaše nemovitost
Jedno z nejdůležitějších kritérií při pojišťování nemovitosti je povodňová zóna, která určuje jak je pravděpodobné (ze statistik z minulosti), že vaši nemovitost postihne nějaká „velká voda“ – čím je to pravděpodobnější, tím je to pro pojišťovnu vyšší riziko a podepíše se to na ceně. Na druhou stranu, i když budete mít pojistku např. o 50% dražší, pořád to bude částka ve stovkách či tisících ročně (dle výše pojistné částky) a to je pořád méně než kdybyste museli následky povodně řešit z vlastní kapsy.
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>

Povinný příspěvek za vůz bez povinného ručení se vrací. Jak se bude počítat?
Možná to málokdo zaznamenal, ale již nefunguje příspěvek do garančního fondu ČKP (konkrétně od roku 2015), takže ti co neplní zákonnou povinnost a nemají sjednáno povinné ručení, tak pokud se nic nestane, tak je to nic nestojí… Ale doplácí na to ti poctivý, jelikož do tohoto fondu musejí přispívat pojišťovny, tak se to promítá na ceně povinného ručení. Jak se zdá, poplatek neplatičů by se měl vrátit – už aby to bylo.
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>

Pokles cen povinného ručení končí. Nejvíc zaplatí mladí a kdo už boural
No… To není zrovna nejlepší zpráva, ale je to bohužel tak. Sice s tímto faktem nic moc nenaděláme, ale je aspoň dobré o tom vědět a připravit se alespoň psychicky a tedy nebýt překvapen, když za rok dojde nový pojistný výměr, který bude dražší, než ten předchozí…
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>


  • ÚVĚRY A KONSOLIDACE
Zájem o hypotéky polevil, průměrná úroková sazba mírně klesla
Již naprosto tradiční „každoměsíčník“ v našem Newsletteru, tedy průměrná úroková sazba hypoték za minulý měsíc. Pokles zájmu o hypoteční úvěry je, dle mého názoru, způsobem právě prázdninovými měsíci, nemyslím si, že tomu bude jinak i v srpnu. Pokles průměrné úrokové sazby je příjemným překvapením, ale tento pokles je natolik minimální, že o něm nemůže být ani řeč.
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>

Test: Poskytovatelé mikropůjček si ze zákona (většinou) nic nedělají
Obecně, tento článek ani nevyžaduje komentář. Jediné co je třeba si uvědomit, že poskytovatelům těchto půjček nejde o pomoc klientům v tíživé situaci, jde jim o to na ní vydělat. Pokud si toto člověk uvědomí, tak už jen to jej musí odradit a potom se do problémů s těmito společnostmi ani nedostane.
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>

ČNB poprvé od krize zvedá úroky. Zdražování půjček už začalo
Tento krok by měl mít dva výsledky (pro běžného klienta) – zdražení úvěrů a zvýšení úročení na spořicích účtech. Co z toho nakonec bude realitou? Čas ukáže. Já osobně se domnívám, že zdražení úvěrů přinese rozhodně a zvýšení úroků na spořicích účtech? Hmmm, to si nejsem úplně jist…
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>


  • OSTATNÍ
Kolik stojí založení účtu v bance či záložně?
Založení běžného účtu není nic zásadního, lze realizovat i on-line. Ale věděli jste, že některé banky požadují při založení určitý vklad a že dokonce některé tento vklad blokují a to až do zrušení Vašeho účtu? Které to jsou, je přehledně uvedeno v článku.
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>

Banky digitalizují: hypotéku vyřídíte online, otiskem prstu zaplatíte všechny účty
Taková suma, sumárum všech novinek ze srpna. Jenom bych se vyjádřil k vyřízení hypotéky online… Je uvedeno „pokud máte všechny potřebné dokumenty…“.  No a ten kdo se v této problematice nepohybuje, je mít všechny nebude. Nemluvě o úskalích odhadu a dalších věcí… Nemyslím si, že hypotéka je tak jednoduchá záležitost, že by si ji mohl každý vyřídit sám a ještě on-line…
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>
Přidat komentář

Komentáře