Newsletter červen 2019

od Robert Stejkora

Newslettery z června, byly v posledních třech letech nabyté množstvím článků. Letos asi i na pisatele dopadlo vedro v takové míře, že článků bylo méně (v poměru k předchozím třem letům), přesto se nám podařilo vybrat nemálo zajímavých článků, které přinášíme, včetně našeho komentáře, v tomto vydání našeho měsíčníku – Newsletter z června 2019.

V loňském Newsletteru dominovaly články s tématikou Spoření a investic, letos se o toto pomyslné prvenství, co do počtu článků, podělilo téma Spoření a investic s Neživotním pojištěním.

Jednotlivé články, včetně komentářů k nim jsou rozděleny do následujících kategorií:
Neživotní pojištění
Úvěry a konsolidace
Spoření a investice
Ostatní

 

  • NEŽIVOTNÍ POJIŠTĚNÍ

Vyplatí se platit povinné ručení?
Na první pohled (po přečtení nadpisu), naprostá hloupost, ale po dočtení článku musím říct, že se jedná o velmi zajímavou úvahu. Nicméně vyústění článku je jasné – nejen, že se nevyplatí jezdit bez povinného ručení, navíc je zbytečným riskem jezdit s povinným ručením s nízkým limitem (jelikož u těch nejvyšších člověk zaplatí navíc částku max. v řádu stokorun ročně).
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>

Kdy a jak upravit pojistnou smlouvu na dům či byt, abyste netratili
V dnešní době, více než dříve platí, že rozhodně stojí za to, najít si stávající pojistnou smlouvu, pojištění nemovitosti a přesvědčit se, že odpovídá skutečnosti – ceny nemovitostí rostou a této narůstající ceně by měla odpovídat i pojistná částka v pojistce. V článku je pěkně popsáno pár základních informací. Pro lepší orientaci v pojištění majetku, doporučuji i náš vlastní článek Můj dům, můj hrad >>>, kde je podrobněji popsáno, jak se k této pojistce postavit.
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>

Zdravotní pojištění psů a koček, co vám pojišťovna neproplatí?
Pojištění domácích mazlíčku (psů, koček), je stále více rozšířenějším pojištěním – náklady na léčbu těchto zvířat se dokáží vyšplhat na nemalé částky (kvůli absenci zdravotního pojištění, které je automaticky u občanů). Přesto tyto pojistky nabízí, skutečně jen několik, pojišťoven. A plný rozsah krytí jak pro psa, tak i kočku (tedy náklady léčení, smrt a odpovědnost), nabízejí jen čtyři pojišťovny (Česká pojišťovna, a.s.; Slavia pojišťovna, a.s.; ČSOB Pojišťovna, a.s. a Colonnade Insurance). V článku je pěkně, ač celkem v základu, popsáno, co pojistit lze a co je zpravidla ve výluce a také seznam všech pojišťoven, které toto pojištění poskytují (ač třeba jen v omezeném rozsahu).
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>

 

  • ÚVĚRY A KONSOLIDACE

Hypotéky stále zlevňují, již čtvrtý měsíc v řadě
Už 4 měsíce, klesá průměrná úroková sazba u hypoték. Nyní je jen o dvě setiny procenta horší než v listopadu, loňského roku. Důvod poklesu není návrat trendu z let minulých, kdy ještě v roce 2016 byly úrokové sazby pod hranicí 2 % p.a., ale je to především díky jarním akcím jednotlivých bank a ty, banky nabízejí primárně proto, aby se předzásobili klienty s hypotékou na dobu, kdy budou hypotéky dražší (a věřte, že budou) a méně dostupnější (pro to zase dělá maximum ČNB).
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>

Desítky tisíc lidí budou refinancovat hypotéku. Jaké mají možnosti
Jsem rád, že nejsem jediný, kdo tvrdí, že úrokové sazby u hypoték porostou a že je rozumné, zafixovat si nyní úrokovou sazbu na delší období. Pokud někomu končí FIXace jeho hypotéku, letos, případně za rok až dva, rozhodně by se měl začít zabývat refixací co nejdříve, dokud jsou ještě v běhu jarní, akční nabídky bank.
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>

 

  • SPOŘENÍ A INVESTICE

Zmapováno: Jaké jsou úrokové sazby na spořicích účtech v 15 bankách
Aktuální a relativně podrobné srovnání nabídky spořících účtů. V tomto případě se nejedná jen o klasickou tabulku s nabídkou spořících účtů, ale v článku je i relativně do detailu popsáno, co je třeba splnit, abyste na nabídku spořícího účtu dosáhli.
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>

Spořicí účty v červnu 2019: kam se vyplatí vložit peníze?
Aktuální žebříček nejzajímavějších spořících účtů. Pěkně rozdělený do samostatných tabulek od úložky do 100tis. až po úložku ve výši 1,5mil. (známým faktem totiž je, že obvykle s vyšší úložkou klesá u spořícího účtu jeho úročení). Článek je skutečně velmi jednoduchý, v podstatě je v něm jen 5 tabulek – pro detaily u jednotlivých spořících účtů je totiž třeba rozkliknout jeho název v tabulce, kdy se otevře velmi podrobný popis jeho podmínek.
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>

Čtrnáct základních pojmů, které by měl znát každý začínající investor
Investiční slovníček od investičního analytika Broker Trustu. Není to jen seznam pojmů a jejich "překlad" do češtiny, ale každý pojem obsahuje i popis, co vlastně ve skutečnosti znamená. Výborný článek pro každého začínajícího investora.
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>

 

  • OSTATNÍ

Žebříček 10 nejlepších bankovních běžných účtů. Pořadí se mění
Velmi zajímavý článek. Proč? Protože srovnání spořících účtů, máme v našem Newsletteru relativně často a pravidelně, ale srovnání běžných účtů, to už tu dlouho nebylo. Článek moc pěkně popisuje 5 nejzajímavějších účtů, které si může člověk pořídit, včetně jejich jednotlivých výhod.
CELÝ ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE >>>

Přidat komentář

Komentáře