Šest let kanceláře Expertů

od Robert Stejkora

Každý rok slavíme dvě výročí. To, které je v roce dříve, je založení značky Expertů na finance. K jejímu výročí píšeme článek, který bývá v podobě úvahy nad finančním poradenstvím jako takovým (ten poslední si můžete přečíst ZDE >>>). Vedle toho máme ale ještě druhé výročí. Dne 17.07. je to již šest let kanceláře Expertů.

A pokud bývá článek k výročí brandu spíše úvahou, tak ten k výročí kanceláře je naopak shrnutím toho, co jsme za uplynulý rok dokázali, co umíme a co nabízíme.

Naší vizí je poskytovat finanční poradenství. Poradenství, které budou vyhledávat sami klienti. Poradenství, které půjde s dobou. Takže se od nás nikdy nedočkáte aktivního vyhledávání a oslovování potenciálních klientů. Vždy necháváme na svobodné vůli každého, aby si nás vybral. A když se tak stane, tak splníme poptávku klienta, se kterou přišel. Nestane se, že by měl někdo zájem třeba o povinné ručení a odešel vedle toho i se „životkou“ a úvěrem. Ne. Pokud si k nám někdo přijde pro povinné ručení, tak s ním i odejde. Nikdy jej nebudeme „cross-sellovat“, abychom jej „vytěžili“ na maximum (což se děje jinde, bohužel).

Každý má tedy jistotu, že dostane to, co chce. Nikoliv to, co chceme my.

Naší doménou jsou hypoteční úvěry. Od našeho posledního výročí jsme zajistili a zprostředkovali hypotéky v celkovém objemu téměř 35 000 000 Kč. Pokud bychom to přepočítali na průměrnou výši hypotéky, pak by to znamenalo 13 nových bydlení – každý měsíc jedno 😊.

Ovšem, pokud by se nás někdo zeptal, co nás nejvíce baví, pak by bylo odpovědí: „zajištění životních rizik“ (tedy pojištění nemocí a úrazů). Protože to je něco, s čím se dá výrazně víc „vyhrát“, a kde je nastavení takového produktu skutečnou magií. Pochopitelně přeháníme (ale jen trošku 😊). Ono totiž uzavřít životní pojistku, to není žádná věda. Ale udělat ji správně, to je alchymie. V našem případě řešíme tento segment VŽDY na základě analýzy. Vždy nastavujeme na základě příjmů a výdajů klienta, kdy výsledné pojistné částky kryjí životní standard každého jednotlivce. Jen tehdy bude „životka“ nastavena správně. Navíc v našich doporučeních vybíráme produkty na základě analýzy pojistných podmínek. Klienti tak mají jistotu, že pojistka bude nejen správně nastavená, ale bude i kvalitní.

Každopádně, jelikož se zaměřujeme na komplexní finanční poradenství, tak s životním pojištěním jde ruku v ruce i pojištění neživotní (tedy pojištění odpovědnosti za škodu, nemovitostí a vozidel). V tomto segmentu sjednáváme průměrně více než 70 smluv ročně. Opět s primárním důrazem na kvalitu a správné nastavení pojistných částek. Především u pojištění odpovědnosti za škodu (laicky „pojistka na blbost“) jsme toho názoru, že takovou pojistku by měl mít úplně každý a bez ní by neměl ani vstát z postele 😉.

Další oblastí, kterou umíme a hojně řešíme, jsou investice a spoření. Ať už se jedná o vytváření rezervy pro nově narozené děti nebo o sofistikovanější zadání, kdy tvoříme celý investiční plán. Naší doménou jsou produkty bez vstupních poplatků, kdy nás za vypracování plánu platí přímo klient. Pak má takové investice násobně levnější, než kdyby mu je někdo udělal se vstupními poplatky.

Zatím to bylo vše jen o sjednávání produktů. Ale jsme názoru, že skutečné finanční poradenství není jen o sjednávání produktů. To by byl totiž obyčejný prodej… Proto již déle než rok nabízíme i novou službu Aktivní správa. Klienti si nás platí, abychom jim byli k dispozici i z jiných důvodů, než je sjednávání smluv. Protože čas od času potřebují třeba jen konzultaci. Chtějí, aby jim někdo kompletně spravoval portfolio a oni nemuseli myslet na výročí nebo řešit byrokracii. Vše zařídíme my.

Dnes je v našem oboru běžné, že se finanční poradci zabývají i jinými oblastmi. My ale tvrdíme, být brouk Pytlík není výhoda, ale tříštění energie. Proto nemálo věcí outsourcujeme, protože na odbornou práci jsou prostě potřeba odborníci. Pokud tedy klient potřebuje specialistu, jsme mu přes naše partnerství schopni poskytnout:

- Právní služby

- Realitní služby

- Kontrolu nemovitostí

- Energie

- Oddlužení

- Poúrazovou péči, při závažném úrazu

A zcela na závěr. Jeden ze zakladatelů Expertů je zároveň i viceprezidentem Asociace finančních poradců ČR, komunity největších odborníků na finanční poradenství u nás. Díky tomu jsme schopni poskytnout našim klientům tu největší odbornost skrze „sdílené vědomosti“ celé této profesní asociace.

Pokud se sami chcete přesvědčit, že jsme skutečně Experti na finance, pak neváhejte a kontaktujte nás.

Přidat komentář

Komentáře