2557 dní, tedy 7 let

od Robert Stejkora

Dnes je to 2 557 dní, co jsou tu s námi Experti (ano, od loňského článku jsem si počítání ve dnech oblíbil 😊). 7 let, co je tu naše sova s korunkou, kterou jsme si vybrali do erbu. Téměř třičtvrtě dekády, co je naší „výsostnou“ barvou fialová. Čas, kdy už tradičně vychází tento výroční článek.

Upřímně, nemálo dní jsem přemýšlel, s těžkou hlavou, o čem tentokrát budu psát. Dnes je to totiž zároveň 14. den války na Ukrajině. Na Ukrajině, která je od nás jen asi 500 km (Brno – hranice Ukrajiny), tedy něco jako dvakrát do Prahy. To je strašně blízko. Ještě na začátku roku jsem se těšil, jako konečně, po dvou letech, nebude nad tímto článkem stín nějaké krize, jelikož už se začátkem roku jsme pomalu začínali zapomínat na Covid, co nás svíral dva roky, ale teď…

O čem psát? Co napsat do článku, který by měl být oslavný (když jde o narozeniny), aby to nevyznělo neuctivě? Copak je možné se chvástat úspěchy a dosaženými metami? To si nemyslím, že je vhodné.

Proto jsem se nakonec rozhodl, že nebudu psát o minulosti a nebudu pět ódy na naše úspěchy z uplynulého roku, ale podívám se raději do budoucnosti, s minulostí v zádech a s tím čím by měli Experti být (alespoň v mých očích).

Nyní žijeme v době, kterou rezonují vedle slova „válka“ ještě i slova „inflace“ a „nejistota“. Tato tři slova jsou slyšet nebo minimálně cítit z každé zprávy, z každé informace, kterou nyní můžeme číst či slyšet. Ale žádné z těchto slov neslyšíme poprvé, jsou tu s námi celou dobu naší existence, jen třeba ne v tak vysoké míře nebo v takové blízkosti, ale jsou tu. A my jsme tu stále také. Protože po každé noci, ať je sebetemnější, vždy přijde nový den a Slunce pak svítí o to jasněji, čím je výše (ano, vypůjčil jsem si od Tolkiena 😊). Chci tím říct, že nakonec se to špatné v dobré obrátí a je k tomu třeba jediné, vytrvat, vydržet.

To by měla být ta hlavní zpráva. Vydržme. Přečkejme období, které není dobré a ono se v dobré obrátí. Po každé krizi, zatím vždy v historii (a že byla i temnější, než dnes) vždy přišel obrat a růst, jen je potřeba na něj počkat a nepropadnout zoufalství a nenechat se ovládnout špatnými emocemi.

Ale co to má společného s Experty, s finančně-poradenskou kanceláří? Experti se vždy profilovali na běžného občana, nikoliv na nejbohatší vrstvu (což je dnes moderní, v tomto oboru), protože trváme na tom, že i ti si kvalitní poradenství zaslouží. Pořád budeme umět pomoci i s obyčejným pojištěním auta, ač umíme a řešíme i milionové investice, budeme tu pro každého, kdo naše služby ocení, tím, že si nás najme (ano, zabýváme se především honorovaným poradenstvím, kdy si nás platí právě klient).

Finanční trhy, pojištění, dnes nekončí a ani se jejich konec neblíží (i když to třeba nyní vypadá jinak). Jen přišlo období poklesů, které přichází vždy. Ekonomické cykly jsou neúprosné a nehledí na lidi a na pohodlí, prostě střídají dobu blahobytu s dobou propadů, a to se bude dít, dokud budou svítit hvězdy. A my, Experti, tu budeme. Budeme se s vámi potkávat, ať už v naší brněnské kanceláři nebo online. Budeme odpovídat i v nočních hodinách na vaše maily a budeme vám pomáhat s řešením financí. Stejně jako i v minulosti, tak i v budoucnosti budeme dělat to co umíme nejlépe – pojištění, hypotéky spoření i investice. Budeme tu pro naše klienty v aktivní správě, lhostejno jestli je po „pracovní době“ nebo svátek – každý náš klient v aktivní správě jistě potvrdí, že nemáme problém s ním telefonovat i v neděli v době oběda. A to se nezmění – budeme s vámi řešit vaše dotazy, vaše obavy při poklesech trhů a naše rada bude vždy s nadhledem s cílem poradit tak, abyste dosáhli vašich cílů.

To jsou Experti. Experti, kteří jsou tu sedm let, ale se zkušenostmi téměř 18letými.

Vydržte. Vydržme. Vše bude dobré, a především v následujících letech!

Přidat komentář

Komentáře (2)