Kancelář po osmi letech

od Robert Stejkora

V průběhu roku slavíme hned dvě výročí. To, které přichází dříve, ale je mladší, je výročí založení značky Expertů a k tomu píšeme vždy samostatný článek (ten letošní je ZDE >>>). No a pak to, co založení značky předcházelo, téměř o rok, a to otevření naší brněnské kanceláře. Dnes je tomu již osm let, co sídlíme v bývalém Paláci Morava, v centru Brna, na dohled Mahenovu divadlu. A já bych se rád ohlédnul za tím, jak je na tom expertní kancelář po osmi letech.

Jelikož s tématem výročí míváme v roce dva články, tak můžeme velmi elegantně oddělit úvahy od faktických skutečností, které jsou s naší kanceláří spojeny. Co je zajímavější téma článku nechám na čtenářích (přeci jenom, prolink na ten letošní první je v úvodu 😉) a budu se držet tradice, kdy tento využiji právě pro „technikálie“, tedy pro faktické údaje, čeho jsme u nás v kanceláři dosáhli a co umíme a zároveň co dokážeme nabídnout.

Kancelář jsme otevřeli 17.07.2014, tenkrát ještě bez značky. Dnes už můžeme používat označení „kancelář Expertů“. Ale už od jejího samotného vzniku jsme se vždy zaměřovali na komplexní finanční poradenství – uměli jsme, a umíme, zprostředkovat jak pojištění auta, tak investiční poradenství (mezi tím vším je pochopitelně i pojištění bytů, domů, životní pojištění a hypotéky). Ale hlavně, vždy jsme chtěli být poradci a nikoliv prodejci. Proto jsme nikdy nepraktikovali cross-selling (v jednoduchosti, když jste si přišli pro pojištění domu, tak jsme jej udělali a nenutili jsme vám ještě pojištění psí boudy) a myslím, že tím se v pozitivním světle odlišujme od ostatních.

Naše další odlišení bylo (a bude), že umíme (a chceme), řešit maximum věcí na dálku, abyste nemuseli kvůli každé hlouposti k nám do kanceláře (a k vám domů se nebudeme snažit dostat už vůbec – je to vaše domácnost, vaše soukromí a tam „pojišťovák“ nepatří). Na druhou stranu, pokud VY budete chtít, rádi se s vámi u nás v kanceláři potkáme a budeme řešit cokoliv osobně.

Každopádně volba je na VÁS!

A co jsme tedy za další uplynulý rok dokázali = co umíme?

Předně, jako i v posledních letech, začnu hypotékami. Za posledních 12 měsíců jsme je řešili v celkovém objemu převyšujícím 30mil. Od loňského článku je to pokles o nějakých 13mil. Ale asi se není moc čemu divit – úrokové sazby rostou už mnoho měsíců a do hypotéky se hold každý nehrne. To je očekávatelný stav.

Ale právě proto, že se nezabýváme jen hypotékami, tak i v současné době můžeme v naší práci pokračovat, jen v jiném segmentu. Tím dalším, kterým se zabýváme, je investiční poradenství a za uplynulý rok jsme řešili investice v souhrnné výši cca 20mil. a to rozhodně nejsou malé peníze.

No a po hypotékách a investicích je zde i segment, se kterým máme úplně nejdelší zkušenost, pojištění. Z pohledu produkce se jedná o segment, který je u nás zastoupen z více jak 50 %. Hlavní váhu u nás má v těchto procentech neživotní pojištění. Ale faktem je, že především v posledních měsících čím dál častěji řešíme i pojištění životní.

Segment pojištění je něčím, co děláme hodně, a především nás hodně baví. Důkazem toho je, že jsme byli pozváni jako přednášející na konferenci o životním pojištění, pořádané společností VECTOR CERTIFIKACE S.R.O., což je akreditovaná osoba pro pořádní vzdělávání, a především certifikaci finančních profesionálů.

Nicméně služba, na kterou jsme nejvíce hrdí, je naše Aktivní správa. Tedy služba, kdy si nás platí právě naši klienti, abychom je zastupovali a byli jim „k ruce“, aniž bychom vůbec řešili sjednání nového produktu. Tedy služba, která je tím, co si myslíme, že by mělo být jádrem finančního poradenství – skutečné poradenství nad rámec prostého sjednávání produktů. A právě tato služba je u nás čím dál tím víc poptávanou a oblíbenou. Mění totiž otravného prodejce produktů na poradce, který „kope“ za jeho klienta, a nikoliv za instituci, která mu dá větší provizi.

Toto vše je práce finančně poradenské kanceláře Expertů. Ovšem pokud potřebujete spojit s ověřenými odborníky i na jiné segmenty, tak našim klientům v Aktivní správě umíme pomoci i v těchto oblastech (skrze naše partnery):

- Právní služby
- Realitní služby
- Kontrolu nemovitostí
- Energie
- Oddlužení
- Poúrazovou péči, při závažném úrazu

A na závěr, pokud se chcete i vy přesvědčit o tom, že jsme EXPERTI, tak stačí využít náš kontaktní formulář.

Přidat komentář

Komentáře