V kanceláři máme otevřeno 9 let

od Robert Stejkora

Je to tak, dnes už je to 9 let, do doby, co jsme oficiálně a do „ostrého provozu“ otevřeli naši brněnskou kancelář na Malinovského náměstí a od té doby máme otevřeno pořád („pořád“ neznamená 24/7, pochopitelně 😊). 9 let poskytujeme zázemí každému, kdo se s námi chce sejít osobně, abychom mu mohli poskytnout nejlepší službu, jakou poskytnout umíme. Pojďme se společně, jak už bývá zvykem, ohlédnout za dalším rokem naší kanceláře.

Stejně tak, jak bývá zvykem, v rámci tohoto výročního článku chceme jen shrnout, co se nám podařilo a dát tím najevo co umíme a čím se zabýváme. O poznání více „filozofickým“ článkem je ten, který se ohlíží za dalším uplynulým rokem samotné značky Expertů, značka je o rok mladší a její výročí připadá na březen, proto tyto dvě skutečnosti – otevření kanceláře a zrod Expertů, oddělujeme. Letošní výroční článek založení brandu je ZDE >>>

Když jsme v roce 2014 otevřeli naši kancelář, tak jsme chtěli dělat komplexní finanční poradenství. Nechtěli jsme se zaměřit jen na jeden segment, ale profilovat se jako odborníci – Experti na celou škálu potřeb, které člověk, co nás vyhledá, může mít. A na tom se nic nezměnilo. Naše kancelář umí vyřešit jak pojištění (vozidla, majetek, odpovědnost, život), se kterým máme navíc nejdelší zkušenost. Ale stejně tak umíme, a troufám si říct, že velmi dobře, vyřešit i financování skrze hypoteční úvěry. A silní jsme i investicích, především investičních analýzách. Poslední dobou čím dál tím silnější.

Tím vším chci říct, pokud máte nějakou potřebu, v rámci finančně-poradenského oboru, nebojte se na nás obrátit, jsem přesvědčen, že budete spokojeni.

Naší možná úplně největší devizou je to, že se zaměřujeme skutečně na poradenství. Nestavíme u nás v kanceláři žádné týmy, žádné kariéry, neprezentujeme se na sociálních sítích drahými auty a luxusními dovolenými. Prezentujeme se svojí odborností – děláme poradenství, neprodáváme hrnce, nehoníme „body“ do kariéry. To pro každého, kdo bude chtít využít našich služeb znamená, že se mu nestane, že bychom se jej snažili tzv. „cross-sellovat“, naopak, budeme řešit tu jeho potřebu, kvůli které přišel, ne tu, ze které by bylo nejvíc peněz pro nás (věřte, že toto totiž stále ještě není v tomto oboru běžné, běžný je bohužel opak…).

A jak tedy vypadal další uplynulý rok naší kanceláře?

Budu se držet standardu nastaveného předchozími výročnímu články a začnu hypotékami. Asi nikoho nepřekvapí, že těch moc za uplynulý rok nebylo. Za sazby, jaké jsou nyní realitou, je totiž skoro nikdo nechtěl… Za uplynulých 12 měsíců jsme pomohli s hypotečními úvěry v celkovém objemu jen lehce převyšujícím 15mil. To je sice o nějaké 2mil. více než náš výsledek prezentovaný v loňském článku, ale pořád skoro 30mil. pod naším standardem. Ale co se dá dělat. Naštěstí se nezabýváme jen hypotékami.

Ono je totiž z jistého pohledu na věc pozitivní, že se neřešilo až tolik hypoték, jelikož jsme měli prostor více se věnovat jinému segmentu. V tomto případě pak investicím. A těch jsme řešili hodně. Aktuálně máme pod správou cca 30mil., což je o téměř 50 % více, jak loni. Dlužno ještě podotknout, že v rámci naší kanceláře se nejedná o prosté zprostředkování, ve všech případech předcházela každé investované koruně detailní investiční analýza, která je (dle našeho názoru) násobně důležitější než samotná uzavřená smlouva, skrze kterou k investicím pak dojde.

No a třetím segmentem, který nám ještě zbývá je pojištění. To vždy dělalo největší část „koláče“ všeho co jsme kdy řešili. Historicky pak téměř 60 %. Nyní se poměr mění, kdy už je to téměř 50:50 společně s výše uvedenými investicemi. Ale to hlavní, dříve byl poměr téměř 25 % pro životní pojištění, a tedy 75 % pro neživotní pojištění a letos už je to téměř 38 % pro životní pojištění, a tedy zbylých 62 % pro pojištění neživotní. To je obrovská změna a jsme za to rádi, životní pojištění je jedno z nejdůležitějšího pojištění, které navíc vyžaduje opravdu velmi podrobné a správné nastavení. I v tomto případě pak předchází každé jedné smlouvě podrobná analýza, stejně jako u investic.

A na závěr, mimo „segmenty“ je třeba zmínit, že zaznamenáváme velký zájem o naši službu Aktivní správy. Tedy službu, kde nás neplatí producenti (formou provize za sjednané produkty), ale samotní zájemci o naše služby. Tato služba znamená, v jednoduchosti, že člověk, který si nás tímto způsobem „najme“ se nemusí starat o nic z výše uvedených segmentů. Vše vyřídíme my a takový člověk pak dostane násobně lepší službu, násobně lepší servis, než je jen prosté sjednávání produktů, které je stále ještě nejrozšířenějším typem finančního „poradenství“ v ČR.

Veliká přidaná hodnota je pak i to, že jsme členy Asociace finančních poradců, ČR, díky čemuž máme k dispozici „spojené vědomí“ těch největších odborníků na každý jeden segment oboru finančního poradenství a každý, kdo nás osloví, má tak jistotu, že naše vědomosti nepocházejí od omezené skupiny jedinců, ale od velmi široké odborné veřejnosti, toho nejlepšího v ČR a ač nejsme velcí co do počtu Expertů, tak máme možnost konzultovat složité případy s násobně větším počtem specialistů, než by bylo vůbec možné v rámci jedné firmy.

A na už skutečný konec, jelikož nejsme brouci Pytlíci, tak je nemálo služeb, kterými se sice přímo nezabýváme, ale dokážeme propojit s odborníky, na danou problematiku, které máme navíc skutečně prověřené, konkrétně se pak může jednat o:

- Právní služby
- Realitní služby
- Kontrolu nemovitostí
- Energie
- Oddlužení
- Poúrazovou péči, při závažném úrazu

A to je pro letošek celé. Toto je kancelář Expertů, kteří sídlí v centru Brna už 9 let. Pokud se chcete přesvědčit o našich kvalitách, pak stačí využít třeba kontaktního formuláře u nás na webu ZDE >>>

A jen tak mimochodem, vše výše uvedené umíme i online 😉.

Přidat komentář

Komentáře