Dva roky Expertů

od Robert Stejkora

Ano, ano, letí to. Přesně dnes má náš projekt Experti na finance 2 roky a proto se sluší, ohlédnout se za druhým rokem existence brandu Experti na finance.

První rok byl takový startovní. Rozkoukávali jsme se, učili jsme se a hlavně snažili jsme se být vidět, abychom měli možnost dostát naší vizi (o té se lze dozvědět více ZDE).

No a jak se nám podařilo pokračovat v tom druhém roce? Zatím tím bych se rád ohlédnul, zase tímto článkem.

V loňském ohlédnutí za prvním rokem jsem psal, že jsme chtěli více proniknout do online světa a být díky tomu více vidět na internetu. A pokud jsem psal, že se nám po prvním roce podařilo získat téměř dva a půl tisíce „čtenářů – fanoušků“, tak po druhém roce už je jich téměř sedm tisíc a z toho mám velikou radost. Tedy z toho, že náš obsah je zajímavý a přitahuje pozornost. Na druhou stranu je to i závazek, pokračovat ve stejném gardu i do budoucna.

Abychom byli schopni tomuto závazku dostát, tak se snažíme navazovat nová „spojenectví“ a přinášet nové věci, tak abychom byli stále zajímaví. No, ale co konkrétně jsme pro to udělali v druhém roce existence?

Jednou z nejdůležitějších, z mého pohledu, událostí bylo spojení se s uskupením Finance inteligentně a v rámci této spolupráce pořádáme semináře pro laickou veřejnost za účelem zvyšování finanční gramotnosti. Navíc začínáme spolupráci se základními školami, abychom předali, pro život důležité, základní znalosti o financích již dětem a pomohli jím do budoucna, až se budou muset umět orientovat v této problematice.

Dalším rozšířením byly reality. Já tvrdím, že odborná práce je pro odborníky, takže by bylo neefektivní, abychom se zmíněné učili sami. Raději jsme spojili naše síly se dvěma profi společnostmi, tak abychom byli schopni toto komplexně obsáhnout.

Předně jsme se spojili s brněnskou kanceláří CENTURY 21 Tom Home na Palackého třídě, v zastoupení jejího ředitele pana Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a tímto spojením chceme pokrýt potřeby těch, co prodávají nemovitost nebo těch, jejichž známí prodávají nemovitost. Navíc jsme domluvili s touto realitkou i odměnu pro doporučitele, tedy pokud někdo doporučí k prodeji nemovitost a pokud ji tato kancelář „nabere“, tak doporučiteli rovnou vyplatí všimné ve výši 5 000 Kč, protože proč by měl jít z prodeje zisk jen realitce? Tato odměna byla v loňském roce několikrát realizována, takže máme i ověřeno, že vše funguje jak má.

No, ale abychom mysleli i na ty co nemovitost kupují, tak jsme se spojili se společností Bydlení bez rizika s.r.o. (konkrétně s jejím zástupcem panem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.), která pomáhá lidem najít vhodnou nemovitost ke koupi. Ale hlavně, na prohlídky těchto nemovitostí chodí s klienty a následně jim vypracují analýzu, která buďto doporučuje nemovitost koupit nebo ne (včetně důvodů proč). Tato služba je, dle mého názoru, velmi důležitá, jelikož ne každý se v realitách orientuje tak jak by měl a pomoc odborníka přinese v tomto případě více než jen dobrý pocit.

Dalším velmi úspěšným projektem Expertů jsou články, které produkujeme a zveřejňujeme, tak aby se k lidem dostaly důležité či zajímavé informace, které následně mohou uplatnit při plavbě v bouřlivých vodách financí. Tedy vlastně to, k čemu je náš web, primárně určen.

Toliko k novinkám pro naše klienty. Ale mysleli jsme i na „odbornou veřejnost“, na finanční poradce. Podařilo se nám totiž dokončit náš projekt webových prezentací pro finanční poradce, tak aby se na webu mohlo prezentovat co největší množství lidí. Aby byli více na očích a více mohli využívat nástroje 21. století.

Vedle tvorby webových stránek pro finančního poradce, nabízíme i semináře na téma jak tento „nástroj“ používat. Protože jedna věc je mít web a druhá je, umět s ním správně pracovat.

Zároveň, pro finanční poradce děláváme na kvartální bázi statistický výstup z vývoje poradenských společností, které na trhu působí. Tak, aby si lidé mohli snadno dohledat informace, které jsou sice veřejně dostupné, ale nikde nejsou tak snadno dostupné jako u nás, tedy vše na jednom místě.

Toliko k tomu nejdůležitějšímu či novému. Dále pochopitelně děláme svoji práci na základě, které projekt Experti na finance vznikl – pomáháme zajistit rizika a pomáháme řešit životní události, které se týkají financí a v tom rozhodně budeme pokračovat i do budoucna.

Pokud budete naše služby chtít vyzkoušet, tak se neváhejte ozvat. Rádi Vám budeme nápomocni.

Přidat komentář

Komentáře