Finančně-poradenské firmy v číslech ROZCESTNÍK

od Robert Stejkora

Vzhledem k velké oblibě našich článků týkajících se vývoje finančně-poradenských společností, jak z pohledu počtu poradců v nich zasmluvněných, tak i z pohledu financí, které se v těchto společnostech „protočí“ (zmiňovanými články jsou Soumrak MLM a úsvit Poolů?Soumrak MLM se zpomalilZačíná se nad MLM zase smrákat? a Mračna nad MLM), jsme se rozhodli věnovat tomuto tématu zvláštní sekci Novinek.

Výše uvedené články jsme zveřejňovali pouze jedenkrát ročně, a jelikož jsme dostávali nemálo dotazů, ze stran poradců (ale dokonce i ze stran některých pojišťoven), na konkrétní srovnání, tak zde budeme, na kvartální bázi, zveřejňovat aktuální čísla, která se zmíněného týkají. 

Kvartálně budeme aktualizovat vývoj v počtech spolupracovníků zasmluvněných v jednotlivých společnostech a to vždy k 9. dni v prvním měsíci daného kvartálu. Údaje pocházejí z registru ČNB.

Údaje spojené s financemi, které mají vliv na spolupracovníky (tedy s provizemi) budeme aktualizovat klasicky jednou ročně po zveřejnění daňového přiznání konkrétní společnosti na serveru Justice (což většinou bývá ve druhé polovině roku následujícího po roce, za který se daňové přiznání podává).

Na začátku roku 2017 jsme přidali jednu novinku. Dle našeho názoru zajímavou. Tou je seznam společností, kterým byla udělena ze strany ČNB pokuta či opatření k nápravě. Zmíněná novinka je na konci sekce MLM a Pool - provize. Údaje opět čerpáme z veřejného registru ČNB.

Dále, počínaje 2. kvartálem roku 2017 jsme rozšířili naše statistiky o celkové počty ve finančně-poradenském oboru. Tedy ne jenom počty PPZ zasmluvněných v jednotlivých PA, ale navíc i celkové počty PPZ (Podřízení pojišťovací zprostředkovatelé), VZ (Vázaní zástupci) a PA (Pojišťovací agenti) v České republice.

Všechna takto aktualizovaná data se na našem webu objeví vždy ke konci prvního měsíce kvartálu, následujícím po kvartálu, za který jsou data aktualizována.

Vzhledem k obsáhlosti údajů jsme se rozhodli rozdělit je do tří samostatných článků a zde, v tomto „rozcestníku“ je možné se do každého z nich dostat proklikem skrze níže vložené odkazy.   

Přidat komentář

Komentáře (2)