Třetí rok Expertů

od Robert Stejkora

09.03.2015 se začal psát příběh projektu Experti na finance. V tento den započala cesta, jejímž cílem je ukázat finanční poradenství v jiném světle. Ukázat, že finanční poradenství není jen o „bouchání“ pojistek a nahánění klientů. Ale také započala cesta, skrze kterou by se mělo finanční poradenství dostat do 21. století. A vzhledem k tomu, kolikátého je dnes, to znamená, že jsme oslavili již třetí rok Expertů.

Experti na finance neměla být jen další z mnoha finančně-poradenských kanceláří. Záměrem bylo a stále je, být přínosem ne jen pro klienty. Ne jen pro ty, kteří potřebují vyřešit otázku financí. Záměrem bylo a je, být přínosem i pro ostatní finanční poradce, ať už nosí jakýkoliv „dres“, protože ač z pohledu konkrétní firmy mohou být finanční poradci konkurenty, tak vůči klientům by měli být kolegy, kteří budou pracovat v symbióze a to ve prospěch právě klientů.

A jak je zvykem i z let minulých. Tak k výročí vzniku, se chceme ohlédnout za dalším rokem a shrnout co přináší Experti jak pro své klienty, tak i pro kolegy z oboru.

  • Experti pro klienty

Experti na finance jsou svým zaměřením, primárně určeni pro poskytování finančního poradenství. Finančního PORADENSTVÍ. Tedy ne prodeje produktů, ne nahánění klientů. Experti chtějí dát svou činností a spojenectvími najevo, že skutečně ovládají svoji profesi a že pro klienty jsou tou správnou volbou.

Experti se ve velké míře zabývají publikační činností, ať už na vlastním webu, tak ale i v odborném tisku. Konkrétně relativně často přispívají do odborného, tištěného časopisu profi Poradenství & Finance. Protože, jsme přesvědčení, že je mnohem lepší ukázat kvality a znalosti a nechat na klientech, ať si sami zvolí, komu dají důvěru.

V rámci této činnosti navíc Experti spolupracují se společností Hájek & Doubek, s.r.o. Kdy společně pořádají semináře pro veřejnost (Experti se podílí na seminářích s tématikou pořízení vlastního bydlení a jeho financování) a dále semináře pro druhý stupeň základních škol, jelikož vštěpovat lidem finanční gramotnost, je třeba co nejdříve.

Nicméně aby bylo možné poskytnout klientům skutečně širokou paletu toho, v čem jim mohou být právě Experti prospěšní, tak se zaměřují i na spojenectví s ostatními odborníky, skrze něž je potom možné nabídnut mnohem více než jen pojistky, investice a hypotéky.

Experti proto spolupracují s relativně mladou a moderní realitní kanceláří REALIMETKA, konkrétně s jejím ředitelem, panem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Spolupráce nespočívá jen v pouhé možnosti předat kontakt na zprostředkování realitních služeb. Experti mají pro své klienty nasmlouvánu odměnu od této realitky – za doporučení nemovitosti k prodeji vyplatí doporučiteli odměnu ve výši 5 000,- a navíc, od roku 2017, je tato odměna rozšířena i na doporučení nemovitosti k pronájmu, pouze je v takovém případě odměna menší a to konkrétně 1 000,-.

V rámci nemovitostí rozšířili Experti svá spojenectví ještě o dvě velmi zajímavé společnosti, od nichž si slibují nemalý přínos pro klienty.

První z nich je společnost JaTo stav s.r.o. a to skrze vedoucího brněnské kanceláře, pana Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Tato společnost se nezabývá jen „stavařinou“. Nabízí také poradenství a inženýring v oblasti výstavby a to včetně vyřízení všech nezbytných formalit, které jsou s výstavbou spojeny. Takže pokud plánujete výstavbu či rekonstrukci, tak zde je možné začít – pomohou vyřídit vše od projektu až po nezbytnou byrokracii.

Druhou, je společnost ZDRAVÁ NEMOVITOST, se kterou Experti spolupracují skrze jejího zástupce, pana Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Tato společnost se zabývá posudky, především, rodinných domů. To sice nezní jako nic světoborného, ale opak je pravdou. Zdravá nemovitost, totiž vypracuje velmi obsáhlý posudek konkrétní nemovitosti, na němž pracuje několik znalců a navíc pokud objeví závady, tak klienta následně zastupují i v rámci vyjednávání o kompenzaci s prodávajícím a to klidně až u soudu.  

V závěru roku se Experti spojili ještě se dvěma dalšími subjekty.

Jednak s ParaCENTREM Fénix, skrze jejího ředitele, pana Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., o čemž pojednával nedávný článek na našem webu: Jako Fénix z popela… ParaCENTRUM Fénix pomáhá lidem se získaným postižením míchy a jejich aktivita má za cíl navrátit takové lidi, co možná nejvíce, do běžného života a ukázat jim, že jejich postižením, život ani z daleka nekončí.

Druhým zmíněným subjektem je Česká průmyslová zdravotní pojišťovna. Experti totiž byli schopni, z pohledu pojištění, zajistit pouze to komerční. Nikoliv zdravotní. Tímto spojenectvím došlo k logickému rozšíření působnosti i o tento segment.

  • Experti pro poradce

Zde je to kapánek těžší. Finanční poradci jsou dost často takovou uzavřenou ulitou a nechtějí k sobě pustit někoho dalšího. Navíc, když nenosí stejný „dres“…

Experti se ovšem snaží rozšířit svoji vizi - pozvednutí tohoto oboru - právě i mezi ostatní finanční poradce, kteří s Experty nemají nic společného.

Pro dosažení zmíněného, je zástupce Expertů ne jen prostým členem Asociace finančních poradců ČR, ale od roku 2017 již i členem Rady Asociace finančních poradců ČR, která si dává za cíl kultivovat tento obor a tedy je myšlenkově velmi blízko vizi Expertů.

Vedle toho se snaží Experti podporovat ostatní finanční poradce především formou školení, či chcete-li, seminářů o používání moderních nástrojů, jakými jsou vlastní web, sociální sítě, e-mail marketing a vůbec on-line nástroje a jejich užitná hodnota pro práci finančního poradce. 

Za tímto účelem jsou Experti i spoluautory podpůrných nástrojů jakými je systém INFINEO – nástroj pro práci finančního poradce a POSTINO – jednoduchý nástroj pro e-mail marketing.

Oba tyto nástroje vznikly na základě zkušeností z praxe. Jsou vytvořeny na základě zkušeností s touto činností a jedná se tím pádem o nástroje velmi praktické, které dokáží poradcům usnadnit či zlepšit jejich práci.

Vedle toho. Jako pravděpodobně jediní v republice, vydávají Experti statistické srovnání finančně poradenských společností a to na kvartální bázi. Tímto přehledem tak dávají ucelený pohled na jednotlivé finančně poradenské společnosti, který by jinak byl, co do komplexnosti informací, pro jednotlivce velmi obtížně dosažitelný.

Tak… To byl třetí rok Expertů. Minimálně dle délky článku velmi plodný – ano stalo se toho v tom třetím roce nemálo. Nicméně posoudit, zda-li to bylo přínosné pro klienty, poradce či vůbec pro samotný obor finančního poradenství, to už musí někdo jiný.

Já osobně, za Experty, věřím, že naše činnost je vidět a že má smysl.

Přidat komentář

Komentáře