4 základní typy pojištění a jak na

od Robert Stejkora

V minulosti jsme u nás na webu zveřejnili 4 samostatné články, které se dotýkají 4 základních typů pojištění. Tak, abychom každému více přiblížili problematiku těchto produktů a zároveň o nich poskytli více než jen základní informace.

Tyto články nemají za cíl udělat z člověka odborníka. Jejich záměrem je, popsat všechny tyto 4 typy pojistek tak, aby jim rozuměl i laik a měl alespoň hrubou představu o tom, jak by měl mít dané pojištění nastaveno.

Vzhledem k tomu, že zmíněné články jsou u nás na webu rozptýleny na několika místech, a navíc nebyly zveřejněny ve stejný čas, rozhodli jsme se dát je sem, na jedno místo, které díky tomu bude sloužit jako rozcestník a usnadní jejich hledání.

 

  • ŽIVOTNÍ POJIŠTĚNÍ

Možná lépe, pojištění zajišťující nemocenská a úrazová rizika, jelikož běžný název „životní pojištění“ může být často zavádějící.

Tento článek má za cíl přiblížit problematiku, relativně dost, zprofanovaného produktu všech životních pojišťoven. A to proto, že jeho špatné nastavení může mít katastrofální následky.

V článku je popsáno, která z rizik je vhodné zajistit a jak.

CELÝ ČLÁNEK JE K PŘEČTENÍ ZDE >>>

 

  • POJIŠTĚNÍ VOZIDEL

Vzhledem k počtu osobních vozidel na českých silnicích a vedle toho i povinnosti mít každé takové vozidlo pojištěno je minimálně dobré vědět, jak by se to mělo udělat správně, ale především efektivně.

Pojištění vozidla totiž nemusí být jen nutným zlem (z titulu povinnosti jej pojistit), ale pokud je správně nastaveno, pak může i posloužit.

CELÝ ČLÁNEK JE K PŘEČTENÍ ZDE >>>

 

  • POJIŠTĚNÍ MAJETKU

Přesněji pojištění nemovitosti (lhostejno zda bytu nebo domu) a pojištění jejího vybavení.

Toto je typ pojištění, které zná pravděpodobně každý a kde kdo tuto pojistku má. Problém ovšem bývá v efektivitě nastavení samotné pojistky a pokud je u životního pojištění, výše uvedeno něco o katastrofálních následcích, v případě špatného nastavení, tak zde to platí dvojnásob…

CELÝ ČLÁNEK JE K PŘEČTENÍ ZDE >>>

 

  • POJIŠTĚNÍ ODPOVĚDNOSTI

A to nejlepší na konec :-)

Pravděpodobně nejdůležitější pojištění vůbec! Zastáváme názor, že pokud bude mít člověk pouze pojistku odpovědnosti a žádnou jinou, tak to není tak hrozné, jako kdyby to bylo naopak.

Bez této pojistky, minimálně od doby platnosti nového občanského zákoníku, by člověk vůbec neměl vyjít ze dveří…

Tento článek, lehce odlehčenou formou, demonstruje (ovšem na skutečném příkladu ze života), možnost využití této pojistky a její nepostradatelnost.

CELÝ ČLÁNEK JE K PŘEČTENÍ ZDE >>>

Přidat komentář

Komentáře