Nábor jako z devadesátých let…
- od Robert Stejkora
Rád bych se podělil o moji osobní, nedávnou zkušenost s oslovením od konkurenční společnosti. Záměrně nebudu psát, o jakou firmu se jedná, ani jakou má barvu a ani nebudu zkreslovat její název. Tento článek by měl být: …aneb jak TO NEDĚLAT (tedy pokud by člověk chtěl, aby měl nábor kladný výsledek, v opačném případě bych doporučil dělat to přesně takto).
Tedy popořadě. Kolegu Reného kontaktovala jeho známá, říkejme jí třeba Olga. Zavolala mu s tím, že začala dělat ve financích a že by s ním ráda zašla na kávu. René tu nabídku na schůzku přijal. Stejný den, o pár hodin později Olga volala znovu s tím, že by na schůzku přišel i její šéf, tomu říkejme třeba Stanislav. René opět přijal se slovy, že tedy také přijdeme dva.
Termín kávy byl dohodnut na úterý 18hod v jedné kavárně v centru Brna.